راهنمای خرید

راهنمای خرید قهوه ساز (قهوه جوش)

 

برای بسیاری، کار و زندگی  روزانه با یک فنجان قهوه داغ آغاز می شود که اغلب یک قهوه ساز نیاز است. به همین دلیل است که من بیش از 150 قهوه‌ساز را آزمایش کرده‌ام، هر کدام را رتبه‌بندی کرده‌ام و بهترین قهوه‌سازها را در این مقاله توصیه کرده‌ام.

اگر در حال خرید و یا به فکر خرید قهوه ساز هستید، در اینجا چند خبر خوب وجود هست : آزمایشات روکاپو نشان می دهد که می توانید یک فنجان قهوه خوب با مدلی دم کنید که قیمت آن حدود 3 میلیون هزار تومان است. با بررسی، چند مدل حتی مقرون به صرفه تر به جمع بهترین قهوه سازهای زیر 5 میلون تومان ما راه یافته اند. هنگامی که مدلی گران قیمت میخواهید بخرید باید به  نمایشگرهای تعاملی، قابلیت برنامه‌ریزی، جزئیات، فولاد ضد زنگ، استحکام قابل تنظیم دم کردن، غلاف‌های حرارتی و سایر  . . .  را که می‌توانید در محدوده‌های حرفه‌ای پیدا کنید.

بنابراین نوع قهوه ساز مناسب برای شما کدام است؟ پاسخ به عادت‌های نوشیدنی‌تان، نحوه مصرف قهوه‌تان، و ویژگی‌هایی که می‌خواهید روی آن سرمایه‌گذاری کنید خلاصه می‌شود. در زیر، چیزهایی را که باید قبل از خرید قهوه‌ساز بدانید و در نظر بگیرید، و جزئیات را بررسی می‌کنیم. که بهترین قهوه‌سازها را تشکیل می‌دهند، از قهوه‌سازهای قطره‌ای گرفته تا قهوه‌سازهای سرد، و همه چیز در این بین. رتبه‌بندی و قابلیت ما به شما امکان را می‌دهد که انتخاب‌های خود را به مدل‌هایی محدود کنید که بهترین عملکرد و قابلیت اطمینان را ارائه می‌دهند که برای شما مهم است.

در ابتدا باید بگویم که قهوه ساز همان قهوه جوش هست که به اصلاح فرانسه ساز هم به آن گفته میشود.

هنگام خرید قهوه ساز باید به چه نکاتی توجه کنید؟

قهوه سازهای باکیفیت با قیمت مناسب در دسترس هستند. ویژگی‌های اضافی اغلب هزینه اضافی دارند، اما بسته به نحوه مصرف قهوه، ممکن است به آنها نیاز نداشته باشید. قبل از خرید قهو ساز باید سوالات زیر را از خود بپرسید.

چه مقدار قهوه می نوشید؟

One Scary Side Effect of Drinking Too Much Caffeine, According to Science — Eat This Not That

یک مدل قطره‌ای 1 یا 2 فنجانی یا یک دستگاه تک‌سرویس ممکن است برای نوشیدنی‌های انفرادی مناسب باشد. چیزهای بیشتری برای خود می خواهید ؟ یک دستگاه قطره چکان اتوماتیک بزرگتر با یک کاراف یا یک مخزن خودسرویس ممکن است بهتر باشد – بیشتر مدل های بزرگ 10 تا 12 فنجان دم می کنند، اگرچه معمولاً یک “فنجان” واقعاً 177 سی سی(یک فنجان کوچک است نه بیشتر.

هر چند وقت قهوه می نوشید؟

اگر در طول روز چندین بار قهوه مینوشید، مدلی را با یک قوری  عایق دار بخرید که به گرم (یا سرد) و طعم تازه قهوه برای ساعت‌ها کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که همه قهوه جوش ها کامل نیستند.

آیا می خواهید قهوه ساز انتخابی شما قابلیت برنامه ریزی داشته باشد؟

 

How to Program a Black and Decker Coffee Maker (Simple Instructions) - Coffee Affection

اگر پر کردن قهوه در  دستگاه قهوه ساز و روشن کردن آن در هنگام صبح خیلی کار دشواری برای شماست ، خرید یک قهوه ساز قابل برنامه ریزی را در نظر بگیرید: این دستگاه می تواند تا زمانی که از خواب بیدار می شوید به طور خودکار یک قوری تازه قهوه دم کند (به شرطی که از شب قبل همه چیز را برای آن آماده کنید). حتی برخی به صورت خودکار خاموش می شوند.

قهوه ساز شما به چه مقدار فضا در آشپزخانه نیاز دارد؟

 

How to Make a Coffee Station in Your Kitchen | HSA

ارتفاع قهوه ساز و همچنین عرض و عمق آن را در نظر بگیرید. تمام دستگاه های قهوه در آزمایش های روکاپو می توانند در زیر کابینت های بالایی قرار بگیرند. اما بسته به محل قرارگیری کابینت‌هایتان در بالای صفحه، ممکن است لازم باشد قهوه‌ساز را از جلو بکشید تا دریچه کاملا باز شود و مخزن آن پر شود.

چقدر قهوه سرد دوست دارید؟

 

How To Make Cold Brew Coffee

برخی از مدل‌های قطره‌ای حالت‌های «دم کردن روی یخ» و حالت‌های «دم کردن سرد» را ارائه می‌کنند که می‌توانند نوشیدنی را در ۱۵ دقیقه یا کمتر آماده کنند. با این حال، این حالت‌ها – همراه با قهوه‌سازهای خودکار سرد – معمولاً چیزی را ارائه می‌کنند که ولرم‌تر از سرد است. طرفداران قهوه سرد واقعی باید یک قهوه ساز دستی سرد را در نظر بگیرند.

آیا قهوه ساز بادوام خواهد داشت؟

 

Best 2-in-1 Combo Coffee Makers (Review & Buying Guide) - Perfect Brew

قبل از اینکه به یک تولید کننده بپردازید، چه قهوه ساز تفال یا قهوه ساز فیلیپس و قهوه ساز هکر آلمان  و یا قهوه ساز آاگ، با راهنمای روکاپو در مورد معتبرترین مارک های قهوه ساز مشورت کنید که بعد از خرید برایتانمشکلی پیش نیاید.

نحوه خرید و انتخاب قهوه ساز

همه قهوه سازها برای همه قهوه خورها خوب کار نمی کنند. در اینجا استراتژی های متخصص از روکاپو در مورد نحوه انتخاب بهترین قهوه ساز برای شما آورده شده است.

چگونه قهوه سازها را آزمایش می کنیم

در حالی که همه قهوه‌سازها آزمایش‌های اولیه را دریافت می‌کنند، از جمله اینکه تنظیم تایمر، پر کردن مخازن، و به طور کلی استفاده از دستگاه آسان است، ما همچنین آزمایش‌های خاصی را بر اساس نوع قهوه‌ساز انجام می‌دهیم. تمام جزئیات را در رتبه بندی قهوه ساز ما با بیش از 150 مدل پیدا خواهید کرد.

برای رتبه‌بندی قهوه‌سازهای قطره‌ای، یک تست عملکرد دم‌آوری برای اندازه‌گیری دمای دم کردن و زمان تماس (مدت زمانی که آب در نقطه شیرین ۱۹۵ درجه فارنهایت تا ۲۰۵ درجه فارنهایت برای دم‌آوری باقی می‌ماند) انجام می‌دهیم. همچنین غلظت قهوه دم کرده را اندازه می گیریم تا مطمئن شویم که خیلی ضعیف یا خیلی قوی نیست. در نهایت، ما امتیازاتی را برای قابلیت اطمینان پیش‌بینی‌شده و رضایت مالک برای هر برند قهوه‌ساز، بر اساس داده‌های نظرسنجی‌های کاربران روکاپو ارائه می‌کنیم.
مهندسان ما برای رتبه‌بندی قهوه‌سازهای تک‌سرویه، دما و اندازه یک فنجان قهوه و همچنین سرعت دم کردن را ارزیابی می‌کنند. مانند قهوه‌سازهای قطره‌ای، بر اساس داده‌های نظرسنجی سالانه خود از اعضای CR، رتبه‌بندی‌های سطح برند را در مورد قابلیت اطمینان پیش‌بینی‌شده و رضایت مالک ارائه می‌کنیم.
کارشناسان ما برای رتبه‌بندی قهوه‌سازهای سرد دم، سهولت تمیز کردن را قضاوت می‌کنند و طعم‌شناس متخصص ما کیفیت هر دم را ارزیابی می‌کند.

قهوه ساز خود را با عادت های خود مطابقت دهید

انواع مختلفی از قهوه‌سازها را در فروشگاههای آنلاین پیدا خواهید کرد، از جمله سیستم‌های قطره‌ای دستی، قهوه‌سازهای سرد و قهوه‌سازهای تک‌سروی. در زیر رایج ترین انواع آن آورده شده است.

قهوه ساز قطره ای

با دستگاه‌های قطره‌ای خودکار، یک محفظه را با آب پر می‌کنید، قهوه را در یک سبد فیلتر قرار می‌دهید، و یک کلید را فشار می‌دهید تا آب گرم شود و آن را از داخل زمین و داخل دیگ بخار  عبور دهید. برخی از مدل ها دارای آسیاب قهوه داخلی برای دانه های کامل هستند. برخی از آنها را با یک شیر آب برای پر کردن چندین لیوان در یک مخزن سلف سرویس دم می کنند. برترین دستگاه‌های قطره‌ای معمولی ما به مدت 5 تا 6 دقیقه به دمای 195 درجه فارنهایت تا 205 درجه فارنهایت می‌رسند که استاندارد صنعتی برای دم کردن بهینه است.

Drip Coffee Makers

قهوه سازهای سرد

این دستگاه‌ها از آب سرد یا دمای اتاق استفاده می‌کنند و قهوه غلیظی را دم می‌کنند که سپس آن را با آب سرد و/یا یخ رقیق می‌کنید (یا برای قهوه داغ با آب داغ رقیق می‌کنید). مدل‌های دستی ساده‌تر هستند. مدل های اتوماتیک از روش های مختلفی برای کاهش زمان دم کردن بین 4 تا 45 دقیقه استفاده می کنند.

Cold-Brew Coffee Makers

قهوه ساز 1 تا 2 لیوان قطره ای

اینها برای دم کردن مقادیر کمتر طراحی شده‌اند و به صورت قطره‌ای عرضه می‌شوند و با تصال کابل برق و یا باطری شارژی قابل استفاده میباشد.

1- to 2-Mug Drip Coffee Makers

ویژگی های یک قهوه ساز خوب

برخی از ویژگی های دستگاه قهوه ساز واقعاً از نظر سهولت و راحتی تفاوت دارد در ادامه به این تفاوت ها به شما نشان میدهم.

1.قهوه ساز با قاببلیت کنترل

برای تنظیم قدرت دم، سرعت جریان آب را تغییر می دهد.

2. قابلیت توقف کارکرد دستگاه و سرو قهوه

اکثر دستگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند تا فنجان خود را بدون ریختن قهوه دور کنید تا پر شود. اما توجه داشته باشید که اگر فقط یک یا دو فنجان دم بکشید، قهوه می تواند به طرز ناخوشایندی قوی شود.

3.خود سرو

این مدل‌ها قهوه دم‌شده را درون خود نگه می‌دارند – برخلاف ریختن آن در یک کاراف یا لیوان – و به شما اجازه می‌دهند فنجان خود را مستقیماً از دستگاه پر کنید و قهوه را گرم نگه دارید.

4.خود تمیز شونده

این کار زحمت تمیز کردن دستگاه شما را از بین می برد. فقط با فشار دادن یک دکمه از شر تمیز کردن قهوه ساز خلاص شوید و این کار با خود دستگاه بسپارید که خودکارکار نظافت را انجام میدهد.

5.فیلتر آب

این کار قرار است بو و طعم عجیب قهوه را از بین ببرد. اما باید فیلتر را بعد از تعداد مشخصی تعویض کنید تا از تجمع باکتری جلوگیری شود.

6. آسیاب قهوه

اگر قهوه‌تان را تا حد امکان تازه می‌پسندید اما فضای پیشخوان محدودی دارید، این می‌تواند یک ویژگی مفید باشد. نکته منفی این است که برخی از ماشین‌های آسیاب و دم کردن ممکن است برای استفاده و تمیز کردن مشکل باشند. آنها همچنین بسیار پر سر و صدا هستند. اگر دوست دارید با دانه تازه قهوه شروع کنید، یک آسیاب جداگانه تهیه کنید.

جدیدترین و نوآورانه ترین قهوه سازها

برندهای آاگ،فیلیپس،تفال وهکر آلمان و سایر برندها، دستگاه‌های قهوه‌ساز همه‌کاره را با ویژگی‌های فزاینده‌ای بیشتر، مانند کف‌کننده‌های داخلی شیر، آسیاب‌های قهوه، و حالت‌های دم سرد ارائه می‌کنند.

آخرین کلام  اما نه کم اهمیت

بسیاری از طراحان قهوه ساز در حال ارتقای سبک خود برای مطابقت با زیبایی شناسی آشپزخانه های امروزی هستند. قهوه سازهای جدید اغلب استیل درخشان با کیفیت  و طرح‌های منحنی‌تر هستند  بسیاری از مدل‌ها نیز در رنگ‌های سفید یا روشن‌تر عرضه می‌شوند تا با پالت‌های رنگ روشن‌تر آشپزخانه مطابقت داشته باشند.

 درنهایت شما قبل ازانتخاب و خرید قهوه ساز باید:

به هزینه طولانی مدت فکر کنید مانند فیلتر و ….
دمای دم کردن را بررسی کنید. …
میزان خروجی نوشیدنی خود را محاسبه کنید. …
ویژگی های خاص را در نظر بگیرید. …
به این فکر کنید که چقدر دسترسی و تمیز کردن آن آسان است. …
تصمیم بگیرید که چه نوع قهوه ای می خواهید. …
گزینه های خرید و برندها را با یکدیگر مقایسه کنید

0
سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا