راهنمای خرید

راهنمای خرید سرخ کن های بدون روغن

همه چیزهایی که قبل از خرید سرخ کن بدون روغن بدانید

 

 

آیا برای تهیه غذاهای سالم تر در سال 1401 و 1402 (2022 -2023) به سرخ کن بدون روغن فکر می کنید؟ ما به تمام سوالات داغ شما در مورد سرخ کن بدون روغن های رومیزی مد روز پاسخ می دهیم با ما همراه باشید.

سرخ کن های بدون روغن  در این چند سال اخیر سر و صدای زیادی در فضای لوازم آشپزخانه ایجاد کرده اند. اگر کمی کنجکاو شده اید، سوالاتی وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از سرمایه گذاری در یک وسیله آشپزخانه کوچک به آنها پاسخ دهید. اگر از صفر شروع کنید، باید بدانید که سرخ کن بدون روغن دقیقا چه کار می کند و چگونه از آن استفاده می شود. آیا سرخ کن بدون روغن واقعاً سرخ می کند؟ و آیا سرخ کن بدون روغن سالم تر از فرهای معمولی هستند؟ همچنین، چه چیزی می توانید در سرخ کن بدون روغن درست کنید، و کدام نوع فر سرخ کن برای عادات آشپزی شما بهترین است؟ مهمتر از همه، آیا یک سرخ کن بدون روغن با بسیاری از وسایل آشپزخانه دیگر ارزش خرید دارد؟

اینکه آیا سرخ کن بدون روغن برای شما مناسب است یا نه، در نهایت تصمیمی است که باید بگیرید. اما به عنوان کسی که شانس امتحان بسیاری از جدیدترین وسایل آشپزخانه را دارد، می توانم بگویم که سرخ کن بدون روغن یکی از لوازم کوچک مورد علاقه شخصی من است. این یکی از مواردی است که من حداقل چند بار در هفته آن را روشن می کنم و به افرادی که قصد خرید آن را دارند توصیه می کنم.سرخ کن بدون روغن طوری پخت می کند که هیچ چیز دیگری در آشپزخانه من این کار را نمی کند. آنها همچنین بسیار ساده برای کار و تمیز کردن آسان هستند. علاوه بر این، سرخ کن های بدون روغن قیمت زیادی ندارند، به خصوص اگر بدانید چه می خواهید و به دنبال چه چیزی باشید.

در این مقاله در مورد سرخ کن بدون روغن و راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن، من بهترین کاربردهای سرخ کن بدون روغن مد روز را بررسی می کنم و انواع مختلف سرخ کن بدون روغن را به همراه هزینه های متوسط توضیح می دهم تا به شما کمک کند خرید آگاهانه تری داشته باشید.

ابتدا کمی توضیح در مورد سرخ کن بدون روغن:

سرخ کن بدون روغن چیست؟

 

The Ultimate Air Fryer Buyer's Guide 2022

بر خلاف نام، سرخ کن بدون روغن در واقع اصلا سرخ نمی شود. در عوض، سرخ کن بدون روغن بیشتر شبیه یک اجاق همرفتی است که هوای گرم را با یک فن به گردش در می آورد. تفاوت اصلی بین یک اجاق همرفتی معمولی و سرخ کن بدون روغن این است که فن سرخ کن بدون روغن سریعتر می دمد و محفظه ای که غذا در آن پخته می شود اغلب (اما نه همیشه) کوچکتر است. به دلیل این دو مورد، تمام آن هوای گرم با سرعت بیشتری به غذا برخورد می کند و بنابراین گرمای زیادی را در حین انتقال از دست نمی دهد. اکثر سرخ کن های بدون روغن دارای یک قفسه شیاردار یا سبد سوراخ دار هستند تا هوا بتواند از هر طرف به غذا برسد و به آن برخورد کند.

این برشته کردن سریع و داغ یا “فوق جابجایی” مرغ، سیب زمینی، تنقلات یخ زده، سبزیجات و ماهی را بدون پختن بیش از حد داخل آن به سرعت قهوه ای می کند. این بسیار شبیه به طرز کار سرخ کردنی است، که هم مقایسه و هم نام از آنجا آمده است.

در حالی که برای همه چیز صدق نمی کند، اما من غذاهای زیادی را در سرخ کن بدون روغن سرخ کردم که طعم آنها تقریباً شبیه به سرخ شدن آنها بود. در واقع، برخی چیزها طعم بهتری دارند (به نظر من) زیرا با روغن سنگین اشباع نشده اند که می تواند بر طعم غذا غلبه کند.

آیا سرخ کن بدون روغن سالم هستند و ضرری ندارند؟

همه چیز به آنچه در سرخ کن بدون روغن خود درست می کنید بستگی دارد، اما پختن چیزی در سرخ کن بدون روغن تقریباً سالم تر از سرخ کردن یا سرخ کردن آن در ماهیتابه در روغن است. روغن کمتر به معنای چربی کمتر و کالری کمتر و سلامتی قلب و بدن همه ما نیز می باشد.

What is an air fryer? Everything you need to know about buying an air fryer | Expert Reviews

در سرخ کن بدون روغن چه می توانید بپزید؟

تقریبا همه نوع غذا و حتی کیک و کلوچه و . . . اگر به بهترین غذاهای سرخ شده فکر می کنید – بال مرغ، مرغ سرخ شده، سیب زمینی سرخ کرده، چوب موزارلا – همه اینها کاندیدهای عالی برای سرخ کن بدون روغن هستند. به همین ترتیب قسمت بیرونی آن ترد و برشته می شود و داخل آن زیاد پخته نمی شود.

سرخ کن بدون روغن در واقع می تواند کمی بیشتر از سرخ کن بدون روغن انجام دهد زیرا واقعاً یک فر است. می توانید ماهی (ماهی قزل آلا یک سرخ کن محبوب است)، سبزیجات، پیتزا و نان بپزید. شما همچنین می توانید غذا را گرم کنید یا باقیمانده غذا را دوباره گرم کنید و خیلی چیزهای دیگر.

برخی از غذاهای مورد علاقه من برای پختن در سرخ کن بدون روغن شامل مرغ سرخ شده با پوست است. فقط یک تخم مرغ و آرد چاشنی شده را به سرعت لایروبی کنید و سپس 25 دقیقه با حرارت بالا. من همچنین عاشق قاچ سیب زمینی در سرخ کن هوا و همچنین کلم بروکسل، پیراشکی (با روکش سبک از روغن) و قارچ چاشنی شده با سیر خرد شده هستم.

Do We Need to Buy an Air Fryer if We Have an Oven? - UNITED GAIN LIMITED

آیا نیاز به استفاده از روغن در سرخ کن بدون روغن دارید؟

پاسخ کوتاه: خیر نیازی به روغن ندارید. اما برخی غذاها با اسپری یا پوشش روغن با لیسک یا فرچه آشپزی  پخت و پز خوب عمل می کنند. سبزیجاتی از جمله لوبیا سبز، کلم بروکلی، مارچوبه و حتی سیب زمینی اگر آنها را در سرخ کن با هوا بریزید خشک می شوند تا کمی آووکادو یا روغن زیتون به شما کمک کند.

به یاد داشته باشید، شما هنوز از روغن بسیار کمتری نسبت به سرخ کردن با روغن یا حتی سرخ کردنی در ماهیتابه استفاده می کنید که در آن غذا در تمام مدت پختن در روغن می نشیند یا زیر آب می رود. هر چیزی که دارای مقداری روغن ذاتی باشد، مانند مرغ یا ماهی قزل آلا، مقدار زیادی روغن طبیعی دارد که در حین پخت و پز به خود بچسبد.

Our Essential Guide to Buying Air Fryers and Air Fryer Toaster Ovens

قیمت سرخ کن های بدون روغن چقدر است؟

مانند هر چیز دیگری، می توانید هزینه زیادی برای سرخ کن بدون روغن(البته هزینه نیست سرمایه گذاری است) بپردازید، اما طبق تجربه ما، گران ترین سرخ کن ها لزوما بهترین نیستند. سرخ کن بدون روغن در واقع یک دستگاه خیلی پیچیده نیست، بنابراین شما واقعاً نیازی به پول زیادی ندارید. مدل‌های سرخ کن بدون روغن کوچک بدون لوازم جانبی از 3/5 میلیون تومان تا 12 میلیون تومان شروع می‌شوند و من متوجه شده‌ام که آنها کار مفیدی را انجام می‌دهند هرچه گرانتر باشد ساخت بهتر، ظاهر واضح تر و به طور کلی قدرت بیشتری خواهید داشت.

یک سرخ کن بدون روغن چه ظرفیتی داشته باشد؟ حدود یک لیتر برای هر نفر، اما بزرگتر همیشه بهتر نیست.

اگر برای یک یا دو نفر آشپزی می کنید، یک سرخ کن بدون روغن 2 یا 3 لیتری باید به اندازه کافی بزرگ باشد. از آنجا، من پیشنهاد می کنم برای هر فردی که مرتباً برای او غذا می پزید، یک لیتر ظرفیت اضافه کنید. بنابراین، اگر قصد دارید به طور منظم برای پنج نفر سرخ کنید، برای مدل 5 لیتری فنر کنید.

اندازه در مورد قدرت سرخ کن بدون روغن اهمیت دارد، اما شاید آنطور که انتظار داشتید نباشد. سرخ کن بدون روغن کوچکتر به این معنی است که غذا سریعتر و بیشتر از داخل یک مدل بزرگتر منفجر می شود که در آن هوا بیشتر برای سفر و زمان بیشتری برای از دست دادن گرما دارد. من متوجه شده ام که سرخ کن های کوچک و قدرتمند بادی از جمله تفال و فیلیپس (که در واقع در مدل های ظرفیت سرخ کردن کمی دارد، پس از استفاده سبد سرخ کردنی ) فوق العاده خوب و بسیار سریع کار می کنند.

سرخ کن های بدون روغن کوچکتر ظرفیت کلی کمتری است، بنابراین ممکن است مجبور شوید به صورت موردی غذا بپزید.

با استفاده از ران مرغ متوسط به عنوان یک واحد اندازه گیری، یک سرخ کن بدون روغن 2.5 لیتری می تواند سه ران را در خود جای دهد. یک مدل 5 3.5 لیتری به راحتی روی شش ران و غیره قرار می گیرد.

10 Best Air Fryers of 2022 - Reviewed

انواع سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن 2 نفره: بهترین برای اکثر مردم (و مقرون به صرفه ترین)
ابتدایی ترین سرخ کن های بدون روغن شبیه یک ربات کوچک است. آنها به طور کلی فقط یک پایه استوانه ای با یک سبد برای نگه داشتن مواد غذایی هستند که داخل و خارج می شوند. اندازه آنها زیاد آزار دهنده و جا گیرنده نیست. این مدل ها با کنترل دیجیتال یا شماره گیری دستی عرضه می شوند. همچنین سرخ کن بدون روغن با محفظه های دوگانه وجود دارد تا بتوانید دو نوع غذا را در دماهای مختلف به طور همزمان درست کنید. نینجا با دو سبد پخت 4 لیتری (در مجموع 8 لیتر) سبد خوبی می سازد.

سرخ کن های بدون روغن انفرادی نیز کم هزینه ترین هستند و می توان آنها را با حداقل 3.5 میلیون تومان تهیه کرد. من می گویم اگر فقط می خواهید سرخ کردن در هوا را امتحان کنید اما نمی خواهید هزینه زیادی یا فضای آشپزخانه اختصاص دهید، یکی از مدل هایی که در لینک زیر قرار داده ام را انتخاب کنید.

https://www.homekito.com/Search-Category/135/cooking-appliances/150/Fryer

 

0
سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا