راهنمای خرید

بهترین جاروبرقی ها

 

 

راهنمای خرید و انتخاب بهترین جاروبرقی مدل های مختلف از نظر کارکرد جاروبرقی و نوع آن و اگر یک جاروبرقی مقرون‌به‌صرفه و همه‌کاره می‌خواهید و اگر به دنبال جاروبرقی متفاوتی هستید، من بهترین‌ها را نیز به شما معرفی میکنم از جاروشارژی دسته و دستی بادوام گرفته تا جاروبرقی های تخت و رباتیک برای همه انواع خانه ها با کفپوش های متفاوت.

جاروبرقی ایستاده (با قابلیت جمع آوری آب و خاک)

The Shark Navigator, our overall vacuum pick, on the eade of a rug between a chair and an end table with a plant on it.

این نوع جاروبرقی بدون کیسه و مقرون به صرفه تقریباً با هر نوع زباله قابل جارو (از جمله موهای حیوانات خانگی) و نوع کف (از جمله بیشتر فرش ها، چوب، کاشی یا هر چیز دیگری) به خوبی کار می کنند. و باید حداقل پنج سال بدون تعمیر و نگهداری زیاد دوام بیاورند و با سرمایه گذاری تقریبا حدود 9 تا 15 میلیون تومان یک برند عالی میتوانید خریداری کنید. (فیلترها و مخزن زباله جاروبرقی ایستاده قابل شستشو هستند و نیازی به کیسه ندارند).

جاروبرقی ایستاده بروی انواع کفپوش ها (مانند فرش ها با پرز کم یا متوسط و بیشتر کف های پارکت و سنگ و سرامیک به خوبی کار می کنند که قوی ترین جاروبرقی ها (مانند برند Miele) میباشد.

اگر:

شما کیفیت را می خواهید: و پول خرید این جاروبرقی هایی ایستاده برایتان سنگین نیست من این نوع جاروبرقی را پیشنهاد میکنم  به این علت که هزینه های تکراری ندارند(مثل خرید پاکت و . . .) و باید حداقل پنج سال دوام بیاورند و یک خرید خوب میباشد که در بلند مدت هزینه های اضافی را حذف کرده اید.

اگر:

از تمیز کردن بدتان می آید  استفاده از  جاروبرقی های روباتیک بسیار راحت تر است و برای شما نیز مناسب میباشد.

جاروبرقی تخت (و یا به اصطلاح خوابیده)

The Miele Complete C3 Calima vacuum on a rug between a chair and a plant.

اگر:

دوست دارید کف منزلتان بسیار تمیز بمانند و مایلید برای جارویی که یک دهه یا بیشتر دوام آورد یک جاروبرقی تخت با کیفیت بالا تهیه کنید. این یک سرمایه گذاری مناسب است.

بهترین جاروبرقی های تخت بدون شک بهترین جاروبرقی هستند. موتورهای بزرگ و با مکش بالا و پارویی های تمیزکننده همه کاره و قابل تنظیم آن‌ها کار بسیار خوبی را در تمیز کردن انواع کف‌ها (حتی فرش‌های ظریف یا پر پرز) انجام می‌دهند، زیرا وزن در قسمت‌های مختلف آنها توزیع می‌شود. آنها باید حداقل برای یک دهه دوام داشته باشند (معمولاً بسیار بیشتر)،  اگرچه باید هر چند ماه یک بار برای کیسه ها و فیلترهای تازه هزینه کنید.

یک جارو برقی تخت پیشرفته را در نظر بگیرید اگر:

شما چیزی می خواهید که برای مدت طولانی دوام داشته باشد.
شما خواهان تمیزی عالی در اکثر انواع کفپوش هستید. این جاروبرقی ها می توانند گرد و غبار ریز را از تقریباً هر فرشی (حتی پر پرز) بمکند.
این نوع جاروبرقی دارای یک فیلتر ضد آلرژِ هستند بنام فیلتر هپا که از حساسیت جلوگیری میکنند.

اگر:

شما  از افرادی هستید که نمی توانند هنگام تمیز کردن جاروبرقی را به دنبال خود بکشید  به خصوص با سیمی که به آن متصل است و لوازم منزلتان زیاد است و باید برای تمیز کردن جابجایی انجام دهید این نوع جاروبرقی ها برای شما مناسب نیست.
اگر هزینه کردن برایتان مهم است باید بگم که این نوع جاروبرقی ها کیسه های یکبار مصرف دارنند و باید هر چند گاهی هزینه پاکت یکبار مصرف جاروبرقی را در نظر بگیرید.

جاروشارژی دسته بلند (و یا به اصلاح جاروشارژی عصایی)

The Tineco Pure One S11 shown resting on a box of records.

 

برای اکثر مردم، جاروبرقی های بدون سیم عالی هستند و باید بگم  اکنون به اندازه کافی جاروشارژی های دسته بلند به قدرکافی قدرتمند هستند که جایگزین جاروهای برقی شوند. اما مدل های پااین این نوع جاروشارژی  دوام چندانی ندارند، و مگر اینکه مدلی واقعاً سطح بالا را انتخاب کنید با برندی معروف و معتبر.

 جاروهای شارژی تمیز کردن را به قدری آسان می کنند که  اگر در آپارتمان یا خانه‌ای کوچک‌  زندگی می‌کنید، خیلی کاربردی هشتند. زیرا بسیار  سبک و قابل حمل هستند و به راحتی هدایت می‌شوند و هیچ سیمی برای گیر کردن در گوشه و کنار وجود ندارد. و حتی در خانه‌های بزرگ‌تر استفاده از آنها ممکن است. بهترین مدل های جارو شارژی به اندازه کافی قوی هستند که می توانند به خوبی یا تقریباً به همان اندازه جاروبرقی تمیز کنند، حتی روی اکثر انواع فرش ها.اکثر جاروهای شارژی دوکاره هستند بنابراین می توانید بصورت دسته بلند و دستی از آن استفاده کنید.

یک جارو شارژی را در نظر بگیرید اگر:

شما در یک آپارتمان یا خانه کوچک زندگی می کنیداستفادهاز آن بسیار آسان تر از جاروبرقی است، وقتی که هیچ سیمی به جایی گیر نمی کند و تمامی جاهایی که قابل دسترس نیستند را تمیز کنید.

اگر:

بوجه کافی برای خرید یک جاروشارژی با برندی معتبر و با کیفیت ندارید به فکر خرید این نوع جارو شارژی ها با یک برند ارزان قیمت نباشید.

جاروی رباتیک ( و یا هوشمند)

The iRobot Roomba i3 robot vacuum.

اگر به یک ربات جاروبرقی علاقه مند هستید و مایلید برای آن سرمایه گذاری کنید، پس بله، یک جاروی رباتیک را تهیه کنید.برخی از مدل‌های جاروی رباتیک ساده اما مؤثر تقریباً به اندازه جاروبرقی‌های سنتی خوب هستند. در همین حال، مدل‌های رده بالاتر ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند حرکت هوشمند، تمیز کردن هوشمند.

یک جاروی رباتیک را در نظر بگیرید

اگر:

شما حیوانات خانگی، بچه ها یا هر دو دارید. اکثر مردم وقت ندارند تا با آشفتگی هایی که یک حیوان خانگی در حال ریختن یا یک کودک نوپا ایجاد می کند، ادامه دهند. اما ربات‌ها هرگز کار را به تعویق نمی‌اندازند، خسته نمی‌شوند  بنابراین مشکلی برای برداشتن مو حیوان خانگی  نخواهید داشت.

از جاروبرقی روباتیک صرف نظر کنید

اگر:

فرش زیاد دارید و لواز منزلتان زیاد است و یا متراژ منزلتان بالای 100 متر است جون جاروی رباتیک با برخورد به اجسام سخت مانند پایه مبل ها تغییر مسیر میدهد و فرش ها را مانند جاروبرقی های سنتی عمیق تمیز نمیکند و برای متراژِ بالای 100 متر باید 2 بار در روز شارژ شوند.جاروبرقی راتبک بیشتر به درد سطوح پارکت میخورد

جاروشارژی دستی

The handheld Black+Decker Pivot vacuum we recommend with Cheerios strewn around it..

داشتن یک جاروبرقی کوچک برای مقابله با خردهها ی نان و کیک و گردو خاک مفید است. جاروشارژی دستی امروزه می‌توانند به طرز شگفت‌آوری قوی باشند بدون اینکه هزینه زیادی داشته باشند. بهترین های آنها دارای فشار کافی برای مکیدن سریع خرده ها مناسب هستند، با نازل های قابل تنظیمی که می توانند بدون فشار دادن مچ دست به نقاطی که دسترسی به آن ها سخت است، دسترسی پیدا کنید.

0
سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا