راهنمای خرید

هر آنچه که باید درباره سرخ کن بدون روغن(هواپز) بدانید

 

فضای پیشخوان در آشپزخانه تقریباً در هر آشپزخانه ای یک موضوع اصلی است. حتی وقتی مقدار زیادی از آن دارید، به راحتی می توانید آن را با جدیدترین وسایل آشپزی پر کنید. با این حال، سرخ کن های بدون روغن(هواپز) یکی از مواردی است که باید برای آن جا باز کنید.

سرخ کن های بدون روغن(هواپز) از این نظر شبیه فر است که می پزد و برشته می کند، اما تفاوت آن در این است که عناصر گرمایشی آن فقط در بالا قرار دارند و با یک فن بزرگ و قدرتمند همراه هستند و در نتیجه غذای فوق العاده ترد در کمترین زمان به دست می آید. از همه مهمتر، روغن کمتری نسبت به همتایان سرخ شده دارند. سرخ کن های بدون روغن(هواپز)معمولاً خیلی سریع گرم می شوند و به لطف ترکیب منبع حرارت متمرکز و اندازه و قرارگیری فن، غذا را سریع و یکنواخت می پزند.

یکی دیگر از بخش های مهم سرخ کن های بدون روغن(هواپز) تمیز کردن آن است. اکثر سبدها و قفسه های سرخ کن های بدون روغن(هواپز) قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. برای آنهایی که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند، ما یک برس ظرفشویی خوب مانند این برس کازابلا را پیشنهاد می کنیم. به تمام گوشه ها و گوشه ها نفوذ می کند – که گردش هوا را تقویت می کند! – بدون اینکه شما اذیت شوید.

تفاوت بین سرخ کن های بدون روغن(هواپز)  و سرخ کن قدیمی چیست؟

تفاوت بین سرخ کن های بدون روغن(هواپز)  و سرخ کن قدیمی چیست؟
تفاوت بین سرخ کن های بدون روغن(هواپز)  و سرخ کن قدیمی چیست؟

سرخ کن های بدون روغن(هواپز)  غذا را در دمای بالا با یک فن پرقدرت پخت می کنند، در حالی که سرخ کن های قدیمی غذا را در یک ظرف روغنی که تا دمای خاصی گرم شده است، می پزند. هر دو غذا را به سرعت طبخ می کنند، اما سرخ کن های بدون روغن(هواپز) عملاً به زمان پیش گرمایش صفر نیاز دارد در حالی که سرخ کن قدیمی  می تواند بیش از 10 دقیقه طول بکشد. سرخ کن های بدون روغن(هواپز) نیز به روغن کمی نیاز دارند و سرخ کن های قدیمی به مقدار زیادی روغن نیاز دارند که جذب غذا شود. غذا در هر دو دستگاه ترد و آبدار است، اما مزه یکسانی ندارند، معمولاً به این دلیل که غذاهای سرخ شده در خمیر پوشانده می شوند که در سرخ کن های بدون روغن(هواپز) در مقایسه با سرخ کن قدیمی پخته می شوند. غذاهای کوبیده شده باید قبل از پختن در سرخ کن با روغن اسپری شوند تا رنگ شوند و ترد شوند، در حالی که روغن داغ در یک سرخ کن قدیمی در خمیر خیس می شود. خمیرهای مبتنی بر آرد و خمیرهای مرطوب در سرخ کن به خوبی پخته نمی شوند، اما در سرخ کن بسیار خوب بیرون می آیند.

آیا غذای سرخ شده در هوای داغ سالم است؟

آیا غذای سرخ شده در هوای داغ سالم است؟

طعم و بافت غذای سرخ شده در هوا با نتایج سرخ کن عمیق قابل مقایسه است: بیرون ترد، داخل آبدار. با این حال، شما فقط باید از مقدار کمی روغن استفاده کنید، در صورت وجود (بسته به چیزی که در حال پختن هستید).

بنابراین بله، در مقایسه با سرخ کردن قدیمی، سرخ کردن در هوای داغ «اگر متعهد به استفاده از 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن گیاهی همراه با چاشنی باشد، قطعاً جایگزین سالم تری است و بیش از هر چیز دیگری به سبزیجات سرخ شده در هوا پایبند باشید.» مدیر تغذیه Good Housekeeping’s Jaclyn London، MS، RD، CDN می گوید. هر وسیله‌ای که به شما و خانواده‌تان کمک می‌کند تا سبزیجات خود را افزایش دهید، برای مدیریت وزن، کاهش خطر بیماری‌های مزمن و بهبود سلامت طولانی‌مدت با افزایش سن، کلید اصلی است.»

در سرخ کن بدون روغن(هواپز) چه می توانید بپزید؟

در سرخ کن بدون روغن(هواپز) چه می توانید بپزید؟

سرخ کن های بدون روغن(هواپز) سریع هستند و هنگامی که نحوه عملکرد آنها را فهمیدید، می توانید از آنها برای گرم کردن غذاهای منجمد یا پختن انواع غذاهای تازه مانند مرغ، استیک، گوشت ، ماهی قزل آلا و سبزیجات استفاده کنید. بیشتر گوشت ها نیازی به روغن اضافه ندارند زیرا در حال حاضر بسیار آبدار هستند: فقط آنها را با نمک و گیاهان و ادویه های مورد علاقه خود مزه دار کنید. مطمئن شوید که به چاشنی های خشک پایبند هستید – رطوبت کمتر منجر به نتایج ترد می شود. اگر می خواهید گوشت ها را با سس باربیکیو یا عسل بپزید، تا دو دقیقه آخر پخت صبر کنید.

تکه های بدون چربی گوشت، یا غذاهایی که چربی کمی دارند یا بدون چربی، نیاز به روغن دارند تا قهوه ای و ترد شوند. سینه های مرغ بدون استخوان و گوشت  . . .  را قبل از چاشنی با کمی روغن بمالید. روغن نباتی یا روغن کانولا معمولا به دلیل نقطه دود بالاتر توصیه می شود، به این معنی که می تواند در برابر حرارت بالا در سرخ کن هوا مقاومت کند.

سبزیجات نیز باید قبل از سرخ کن بدون روغن(هواپز)  در روغن ریخته شوند. توصیه می‌کنیم قبل از سرخ کن بدون روغن(هواپز) نمک بپاشید، اما کمی کمتر از مقداری که عادت دارید استفاده کنید: تکه‌های ترد و سرخ‌شده در هوا طعم زیادی دارند. ما عاشق سرخ کردن گلهای کلم بروکلی، کلم بروکسل و نیمه سیب زمینی هستیم. خیلی ترد بیرون می آیند! به نظر می رسد کدو حلوایی، سیب زمینی شیرین و چغندر همگی شیرین تر می شوند و لوبیا سبز و فلفل اصلاً زمان نمی برند.

آیا سرخ کن بدون روغن(هواپز) ارزش خرید دارند؟

آیا سرخ کن بدون روغن(هواپز) ارزش خرید دارند؟

ابتدا، در نظر بگیرید که آیا در بازار لوازم دیگری هستید یا خیر. بسیاری از آون توستر در حال حاضر دارای قابلیت سرخ کردن با هوا هستند، مانند Cuisinart TOA-65 و Breville Smart Oven Air، و همچنین آون توستر نوتریکوک.

اگر تصمیم به استفاده از سرخ کن بدون روغن(هواپز) دارید، در نظر بگیرید که قیمت سرخ کن بدون روغن(هواپز) از 6 میلیون برای تا 25 میلیون متغیر است. هنگام خرید سرخ کن بدون روغن(هواپز) ، در نظر بگیرید که برای چند نفر غذا می پزید: کوچکترین سرخ کن بدون روغن(هواپز) (1.2 لیتر) برای 1-2 نفر مناسب هستند، در حالی که اندازه های متوسط (3-4 لیتر) برای 2-3 نفر مناسب هستند. و بزرگترین (6 لیتر تا 8 لیتر ) برای 4-6 خوب است. ما سرخ کن بدون روغن(هواپز)  با سبد را به جای قفسه ترجیح می‌دهیم، زیرا آنها یکنواخت‌تر می‌پزند.

سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×