آموزش

نحوه پخت برنج در سرخ کن بدون روغن(هواپز)

 

پخت برنج در سرخ کن بدون روغن(هواپز) یک غذای ساده و آسان است که هر وعده غذایی را به هم متصل می کند. این دستور پخت برنج در سرخ کن بدون روغن(هواپز) فقط با استفاده از سه ماده تشکیل دهنده، برنج کاملاً کرکی را ارائه می دهد من به عنوان یک آسیایی، در مورد بافت برنج بسیار حساس هستم. من خیلی تحت تاثیر این روش هستم!

مواد لازم

اگر از خود پرسیده اید که “آیا می توانید برنج را در سرخ کن بدون روغن(هواپز) درست کنید؟” پاسخ بله است! پختن برنج در سرخ کن بدون روغن(هواپز)  ساده ترین و راحت ترین روش برای تهیه برنج عالی و پف دار است. این به مواد بسیار کمی نیاز دارد و تمیز کردن آن بسیار آسان است. برای تهیه این برنج ساده به موارد زیر نیاز دارید:

  • برنج: انواع برنج دانه بلند نشاسته کمتری دارند بنابراین در پخت حرارت خشک در سرخ کن بدون روغن بهترین عملکرد را دارند.
  • آب
  • نمک دریایی درشت
  • روغن زیتون

لوازم مورد نیاز:

سرخ کن بدون روغن(هواپز)

قالب کیک: یا هر ظروف پخت و پز مناسب فر که در داخل سبد سرخ کن قرار می گیرد.

فویل: قرار دادن یک ورق فویل حلبی روی سبد سرخ کن باعث می شود برنج به درستی بخار شود.

پخت برنج در سرخ کن بدون روغن(هواپز)

Person demos how to cook rice in an air fryer

پخت برنج در سرخ کن بدون روغن(هواپز) روشی بدون دست و بدون خطا برای پخت برنج است. این بخش شامل همه چیزهایی است که باید در مورد مدت زمان پخت برنج در سرخ کن ، از آبکشی برنج، زمان و دمای پخت و نسبت آب به برنج بدانید.

آبکشی کنید و آبکش کنید:

برنج نپخته را در یک صافی یا آبکش در آب خنک بشویید تا شفاف شود (حدود 1 دقیقه). تکان دهید و کمی فشار دهید تا آب آن گرفته شود.

مزه دار کنید و آب اضافه کنید:

برنج، آب، نمک و روغن زیتون را به قالب کیک اضافه کنید. اگر برنج شسته شده است از 1.25 فنجان آب استفاده کنید. اگر برنج را آبکشی نکردید از 1.5 فنجان آب استفاده کنید. آن را با کاغذ فویل محکم بپوشانید.

زمان و دمای سرخ کن(هواپز):

در دمای 300 درجه فارنهایت (149 درجه سانتیگراد) به مدت 30 دقیقه سرخ کنید. دستگاه را خاموش کنید و قبل از برداشتن کاغذ فویل، اجازه دهید برنج داخل سبد سرخ کن هوا به مدت 15 دقیقه بخار شود.

پف کرده سرو کنید:

How To Cook Raw Rice In Air Fryer - Recipes.net

قالب کیک را با دستکش فر با احتیاط جدا کنید. برنج را با چنگال یا کاسه برنج پف کنید و سرو کنید.

همانطور که گفتم، من در مورد بافت برنج بسیار حساس هستم! در حالی که من از بافت برنج سفید در سرخ کن بسیار لذت می برم، باید توجه داشته باشم که بافت برنج پخته شده در قابلمه، پلوپز و سرخ کن متفاوت است. برنج سفید در سرخ کن بدون روغن کمی تردتر خواهد بود. زمان بندی و نسبت ها را آزمایش کنید تا زمانی که برنج را به سلیقه شخصی خود کامل بپزید.

نکته 1: دلایل آبکشی برنج قبل از پختن

برای تمیز کردن: اگر گرد و غبار یا  . . .  وجود دارد، شستن برنج می تواند به پاک کردن آن کمک کند.

نشاسته زدایی: به حذف نشاسته کمک می کند تا دانه های برنج کمتر به یکدیگر بچسبند.

نکته 2: پخت و پز با آب گرم نسبت به دمای اتاق

پس از آزمایش هر دو، استفاده از آب داغ را برای پختن برنج توصیه نمی‌کنم زیرا قسمت بیرونی برنج بسیار سریعتر از مرکز پخته می‌شود. این باعث می شود که دانه های برنج به طور یکنواخت پخته شوند که در آن قسمت بیرونی نرم و داخل آن پخته نشده است.

0
سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا