راهنمای خرید

فرق مایکروفر با مایکروویو

کدام بهتره بخریم؟

 

تفاوت بین “مایکروفر” و “مایکروویو”

مایکروفر همان مایکروویو است با یک المنت گرمایشی برای برشته کردن غذا.

مایکروویو ممکن است راحت‌ترین اختراع در تاریخ اختراعات باشد، به‌ویژه برای افراد تنبلی مانند ما که حوصله قرار دادن غذا در تابه و گرم کردن آن را ندارند. این فناوری به‌طور تصادفی توسط پرسی اسپندر در سال 1946 اختراع شد. با این حال، از آن زمان، مایکروویو تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته است، و اکنون ما چندین گزینه برای انتخاب داریم.

دو نوع از رایج ترین مایکروویو عبارتند از: مایکروویو(مایکروویو گریل) و مایکروویو کانوکشن.

اولین مایکروویوها فقط برای تهیه غذاهای ساده یا برای گرم کردن غذا استفاده می شدند. با این حال، با تغییر زمان، مایکروویوها این روزها می توانند کارهای بیشتری مانند کباب کردن، پختن و برشته کردن را در کنار برخی از کاربردهای اصلی خود انجام دهند.

برای درک تفاوت بین مایکروویو(مایکروویو گریل) و مایکروویو کانوکشن ، به بررسی موارد زیر می پردازیم:

 • انواع مایکروفر مایکروویو
 • نحوه کار با آنها
 • تفاوت بین مایکروویو(مایکروویو گریل) و مایکروویو بر اساس نحوه کار، ویژگی‌ها، کاربردها و غیره.
 • مزایا و محدودیت های مایکروویو(مایکروویو گریل) و مایکروویو
 • سوالات مرتبط

انواع مایکروفر و مایکروویو

این پنج نوع اصلی مایکروویو به راحتی در بازار موجود است:

مایکروویو

مایکروویو سولو ابتدایی ترین نوع مایکروویو است که برای یخ زدایی، گرم کردن مجدد و پخت و پز عالی است. اما نمی توان پخت یا گریل کرد. این شامل همه ویژگی اضافی نیست، و شما فقط می توانید از پلاستیک و شیشه ایمن مایکروویو در مایکروویو انفرادی استفاده کنید.

مایکروفر 

مایکروویو گریل (مانند این) می تواند عملکردهای مایکروویو و همچنین گریل را انجام دهد. این برای کسانی که برای گرم کردن مجدد و کباب کردن گوشت و سبزیجات به مایکروویو نیاز دارند عالی است، اما نمی‌خواهند غذا را بپزند یا برشته کنند.

مایکروویو کانوکشن

مایکروویو کانوکشن (مانند این) تمام عملکردهای یک مایکروویو انفرادی و گریل را دارد، اما همچنین می تواند غذا را برشته، پخت و ترد کند. اگر می خواهید مایکروویو شما همه کاره باشد و به طرق مختلف طبخ شود، این گزینه برای شما خوب است. نکته مهم در مورد مایکروویو کانوکشن این است که حتی می توانید از ظروف فلزی در آن در استفاده کنید.

مایکروویو کانوکشن یک مایکروویو است که به عنوان یک اجاق همرفت عمل می کند و در عین حال کاربردهای معمول خود را نیز حفظ می کند. یک مایکروویو دارای یک عنصر گرمایش اضافی و یک فن است که هوای گرم را در سراسر غذا پخش یا به گردش در می‌آورد و طعم آن را به طور یکنواخت حفظ می‌کند و بافت زیبایی به آن اضافه می‌کند. و با این می‌توانید هر کاری از پخت و پز گرفته تا ترد کردن، کباب کردن و کباب کردن را انجام دهید.

مایکروویو هودی

این نوع که در بالای اجاق گاز شما قرار می گیرند آنها برای افرادی که آشپزخانه کوچکی دارند عالی هستند.

مایکروویو توکار

این مایکروویوها به گونه ای طراحی شده اند که بر داخل کابینت های آشپزخانه تعبیه شوند و از بهم ریختگی جلوگیری کنند.

مقایسه مایکروفر و مایکروویو کانوکشن

مایکروفر(مایکروویو گریل): مایکروویو گریل کمی پیشرفته‌تر از مایکروویو عادی معمولی هستند، اما کمتر از اجاق‌های همرفتی هستند. این مایکروویوها دارای یک المنت حرارتی در بالا یا پایین هستند که گرما را ساطع می کند و همچنین مگنترون هایی که امواج مایکروویو را ساطع می کنند.

مایکروویو گریل ممکن است دارای ویژگی های اضافی مانند گریل یا توری فلزی باشد. این برای بالا بردن مواد غذایی در نزدیکی بالای مایکروویو که المنت گرمایش تابشی در آن قرار دارد استفاده می شود. این کار به برشته شدن یکنواخت نان، گریل کردن غذا و ذوب پنیر با فشار یک دکمه کمک می کند.

این ویژگی های اضافی به شما امکان می دهد گوشت و سبزیجات را برشته کنید. این بسیار راحت است زیرا می توانید طعم گریل را بدون انجام کار گرم کردن زغال و روشن کردن کباب پز خود بدست آورید. به دلیل این ویژگی ها، مایکروویو گریل ممکن است گرانتر از مایکروویو معمولی باشد.

اما مایکروویو گریل نمی تواند غذای شما را بپزد. دلیلش این است که هیچ فنی وجود ندارد که بتواند حرارت را به طور یکنواخت در غذای شما پخش کند.

ممکن است متوجه شوید که مایکروویو گریل، اگرچه به طور گسترده در دسترس هستند، هنوز گزینه‌های کمتری نسبت به مایکروویوهای معمولی یا همرفتی هستند. این ممکن است به این دلیل باشد که مردم ممکن است مایکروویو را بهترین وسیله برای کباب کردن در نظر نگیرند، یا ترجیح می دهند یک اجاق همرفتی با ویژگی های اضافی بخرند.

فرق مایکروفر با مایکروویو

مایکروویو کانوکشن: مایکروویو کانوکشن دستگاهی با امکانات کامل است که تمام ویژگی‌های یک مایکروویو معمولی، یک مایکروویو گریل و یک اجاق پخت استاندارد را دارد. کاربران اغلب ترجیح می دهند مایکروویوهای کانوکشن را خریداری کنند زیرا از هزینه اضافی خرید جداگانه این سه دستگاه جلوگیری می کند.

یک مایکروویو کانوکشن مجهز به یک المنت گرمایشی و یک فن است که هوای گرم را در اطراف محدوده مایکروویو حرکت می دهد. این معادل یک فر معمولی است، اما حتی کارآمدتر است، زیرا هوای گرم گرما را به طور یکنواخت در سراسر غذا سریعتر و موثرتر پخش می کند.

با این، می‌توانید یخ‌زدایی کنید، دوباره گرم کنید، کباب کنید، قهوه‌ای کنید، ترد کنید و انواع غذاهای خوشمزه را بپزید. اگر برای انجام کارهای مختلف پخت و پز به اجاق مایکروویو خود متکی هستید، مایکروویو کانوکشن انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

این دستگاهها مانند مایکروویو گریل دارای یک توری فلزی هستند و می‌توانید از ظروف فلزی برای گرم کردن غذا در هر حالتی به جز مایکروویو معمولی استفاده کنید. به دلیل این عملکردهای اضافی، اجاق‌های مایکروویو معمولی معمولاً گران‌تر از مایکروویو گریل هستند.

فرق مایکروفر با مایکروویو

ویژگی ها

مایکروویو گریل: مایکروویو گریل دارای ویژگی هایی مانند گریل ، گریل برقی، گریل ترکیبی، صفحه گردان روشن/خاموش و حالت اکو است. کباب کردن ترکیبی یک ویژگی بسیار مفید است که به شما امکان می دهد با عملکرد گریل و مایکروویو کباب کنید. این به پخت غذا در زمان کمتر کمک می کند. اما در هنگام استفاده از این حالت نمی توانید از ظروف فلزی استفاده کنید.

قابلیت گریل برقی به شما این امکان را می دهد که فقط از قابلیت گریل استفاده کنید. این ممکن است زمان بیشتری برای پختن نسبت به کباب کردن ترکیبی نیاز داشته باشد، اما می توانید هنگام استفاده از این حالت از یک توری فلزی استفاده کنید. این می تواند خطوط گریل زیبایی را بروی گوشت و مرغ ایجاد کند. هنگام کباب کردن غذا می توانید صفحه گردان را خاموش کنید.

حالت سازگار با محیط زیست یک ویژگی کم مصرف است که انرژی الکتریکی کمتری مصرف می کند و به شما کمک می کند تا برق را کاهش دهید.

مایکروویو کانوکشن: مایکروویو کانوکشن تمام ویژگی های مایکروفر گریل و همچنین فر معمولی را دارد. علاوه بر این، اکثر مایکروویو کانوکشن به ویژگی‌های اضافی مانند درب شیشه‌ای درجه یک، گرمایش سنسور و فناوری اینورتر مجهز هستند.

درب شیشه ای درجه یک از شیشه سکوریت ساخته شده است و در برابر حرارت مقاوم است و در اثر حرارت شدید مستعد شکستگی نیست. این امر مهم است زیرا اجاق های همرفت برای مدت زمان طولانی تری روشن می شوند، به خصوص اگر در حال پختن هستید.

این نوع مایکروویو ها گزینه‌ برای پخت حسگر دارند که گزینه‌های انتخاب خودکار دما را فعال می‌کند. این ویژگی مخصوصاً زمانی مناسب است که باید غذایی را تهیه کنید که با آن ناآشنا هستید. با این حال، نظارت بر پیشرفت غذا در حین کارکردن دستگاه همچنان ایده خوبی است.

فناوری اینورتر با کنترل مستقیم سطوح قدرت مایکروویو، کنترل پخت بیشتری را ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر سطح قدرت روی High تنظیم شود، زمانی که غذا به سطح پخت بهینه رسید، به تدریج کاهش می یابد.

کاربرد

مایکروویو گریل(مایکروفر): مانند یک مایکروویو معمولی، می توان برای پخت و پز ساده مانند تهیه ذرت بو داده، پخت برنج یا پاستا، یا خوشاندن شیر، قهوه یا چای استفاده کرد. آنها همچنین می توانند غذا و نوشیدنی ها را دوباره گرم کنند و همچنین غذا را یخ زدایی کنند.

اما چیزی که آن‌ها را از مایکروویو معمولی متمایز می‌کند این است که می‌توانند ماهی، مرغ، استیک و کباب را به روشی که می‌توانید در کباب‌پز در فضای باز کباب کنید، کباب کنید. تنها کاری که مایکروویو گریل نمی تواند انجام دهد پخت است.

مایکروویو کانوکشن: مایکروویو کانوکشن می‌توانند انواع موارد فوق را بعلاوه خیلی چیزهای دیگر بسازند. آنها مانند فرهای کوچک معمولی هستند که برای پختن کیک، براونی، کلوچه و انواع نان سریعتر عمل می کنند.(به جزء گریل کردن)

ظرفیت

مایکروویو گریل: ظرفیت مایکروویو گریل می تواند بین 26 تا 32 لیتر غذا را در خود جای دهد.

مایکروویو کانوکشن: بین 20 تا 48 لیتر غذا را در خود جای دهند.

مزایای مایکروویو گریل (مایکروفر)

 • نسبت به مایکروویو معمولی برای انواع مختلف پخت و پز استفاده می شود.
 • توانایی کباب کردن غذا مانند یک کباب پز در فضای باز.
 • بدون عملکرد مایکروویو قابل استفاده است.
 • می توان از قفسه فلزی برای تهیه خطوط گریل برای گوشت و مرغ با ظاهری خوشمزه استفاده کرد.
 • تمیز کردن آسان تر از کباب پز در فضای باز.
 • پخت و پز سریعتر از کباب پز در فضای باز.

 مزایای مایکروویو کانوکشن(میکرویو معمولی)

 • تقریباً همه انواع غذاهای موجود، از جمله غذاهای پخته شده و ترد را می توان گرم کرد.
 • سریعتر از اجاق گاز معمولی گرم میکند.
 • مشکلات آشپزی ناهموار را از بین می برد.
 • باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها می شود.
محدودیت های مایکروفر و مایکروویو

مایکروفر

 • ویژگی های اضافی مانند توری فلزی می تواند فضایی را در محفظه اشغال کند.
 • برخی از قطعات ممکن است نیاز به تمیز کردن اضافی داشته باشند.
 • مشکلات در تنظیم دما، بنابراین مصرف کنندگان ممکن است نیاز به نظارت مکرر مواد غذایی داشته باشند تا از پختن یا سوختن آن جلوگیری شود.

مایکروویو

 • دمای داخل محفظه با باز شدن درب به شدت کاهش می یابد که می تواند بر زمان بندی و نتیجه پخت تأثیر بگذارد.
 • دیوارها اغلب کثیف می شوند، بنابراین مایکروویوهای معمولی با فناوری خود تمیز شونده در این زمینه بسیار مفید هستند.

سوالات متداول:

 1. آیا می توانم در مایکروفر بپزم؟

مایکرفرها( مایکروویوهای گریل) با یک المنت گرمایش تابشی اضافی در بالا هستند. با این حال، این ویژگی فقط برای کباب کردن و برشته کردن غذا به خوبی کار می کند. کویل های گرمایش در ویژگی به گرمایش طبیعی برای گرم کردن فضای داخلی فر بستگی دارد. در این شرایط، پخت یکنواخت نخواهد بود، و شما غذاهای پخته شده خود را از یک طرف خام و از طرف دیگر می سوزانید .

 1. آیا می توانم از فلز در اجاق مایکروویو استفاده کنم؟

اگر مایکروویو کانوکشن شما روی مایکروویو تنظیم شده است، از ظرف یا قفسه فلزی برای پخت غذا در آن استفاده نکنید. مایکروویو می‌تواند الکترون‌ها را از فلز دور کند و باعث انفجار در آن شود. اگر اشتباه کنید و فلز را در داخل مایکروویو قرار دهید، ممکن است صداهای هشداردهنده مانند انفجار و را از داخل مایکروویو خود بشنوید، که باید سریع خاموشش کنید.

با این حال، اگر مایکروویو خود را روی حالت کانوکشن تنظیم کنید، منبع گرمایش عنصر تابشی در بالا یا پایین اجاق مایکروویو شما خواهد بود. علاوه بر این، گرما با کمک فن ها به طور مساوی توزیع می شود. پخت و پز در این تنظیمات به غذا، ظرف فلزی یا مایکروفر آسیبی نمی رساند. بنابراین استفاده از ظرف فلزی با آن بی خطر است.

 1. تفاوت بین اجاق مایکروفر و مایکرویو چیست؟

مایکروفر همان مایکرویو است فقط یک المنت در بالای آن قرار گرفته برای برشته کردن و کبابی کردن غذا همین.

 1. آیا می توانم روی صفحه گردان شیشه ای مایکروویو گریل کنم؟

می توانید بدون استفاده از قفسه فلزی گریل کنید. اما از آنجایی که گریل به گونه ای طراحی شده است که غذای شما را تا سطح بهینه تا عنصر گرمایش تابشی بالا می برد، اگر از گریل استفاده نکنید، ممکن است قسمت پایینی غذای شما نیم پز باشد. بنابراین، بدیهی است که بهتر است از گریل استفاده کنید.

کلام آخر

فرق مایکروفر با مایکروویو

بنابراین، کدام را باید بخرید: مایکروویو یا مایکروفر؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به آنچه می خواهید بستگی دارد. اگر معمولاً از مایکروویو خود برای گرم کردن یا یخ زدایی استفاده می کنید، خرید یک مایکروویو گران قیمت ایده خوبی نیست. با این حال، اگر دوست دارید غذای کبابی بخورید، اما به یک گریل در فضای باز دسترسی ندارید، می توانید یک مایکروویو بخرید.

در نهایت، همه چیز به این بستگی دارد که قصد دارید چه نوع غذایی را در مایکروویو خود بپزید و آیا بودجه لازم برای خرید دستگاه را دارید یا خیر. با این حال، خرید هر یک از آنها می تواند میزانی از راحتی، کارایی و سریع تر کردن کارها را به آشپزی شما اضافه کند.

سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×