سبک زندگی

5 رنگ‌ طراحی آشپزخانه برتر و مد روز برای سال ۲۰۲۴

راهنمای انتخاب رنگ‌های ترند برای بهبود زیبایی و استایل آشپزخانه

در دنیای طراحی داخلی و بهسازی خانه، همگام ماندن با آخرین روند رنگ رنگ بسیار مهم است. هر سال رنگ ها، پالت ها و ترکیب های جدیدی را به ارمغان می آورد که زیبایی شناسی فضاهای زندگی ما را دیکته می کند. با کاوش در سال 2024، انتظارات در مورد رنگ هایی که خانه ها و محیط های ما را شکل می دهند افزایش می یابد. بیایید ترندهای رنگ برای تماشا در سال 2024 را بررسی کنیم.

در یک مهمانی، دلیلی وجود دارد که همه در آشپزخانه جمع شوند. فراتر از دسترسی آسان به غذا و نوشیدنی، اتاق به مرکز فعالیت در زندگی روزمره ما تبدیل شده است. کارا نیوهارت، طراح و سفیر Behr می‌گوید: «آشپزخانه‌ها فضای همه چیز هستند. از تکالیف سر میز صبحانه گرفته تا مکالمات آخر شب با دوستان، اتاقی است که آرامش را به همراه دارد و اغلب میزبان پیدا می شود.

“صاحبان خانه به دنبال اضافه کردن شخصیت بیشتر به این فضا هستند.”
زمان بیشتری که صرف انجام کارهای بیشتر از صرف پخت و پز در آشپزخانه می شود، سطح جدیدی از اهمیت را در خانه های ما به آن بخشیده است و در نتیجه تمایل بیشتری به تزیین مجدد آن برای عملکرد و کیفیت های تقویت کننده خلق و خوی ایجاد کرده است. یکی از کم هزینه ترین راه ها برای ایجاد یک تغییر بزرگ آشپزخانه، یک لایه رنگ تازه است. امسال، طراحان رنگ‌های جسورانه‌ای مانند توت، کرم پسته و خاکستری آبی را دیدند که در نهایت به درخواست‌ها برای آشپزخانه کاملاً سفید همیشه محبوب رسیدند. طراح Jay Jeffers همچنین فاش می‌کند که «رنگ‌های تیره‌تر آشپزخانه در سال ۲۰۲۳ محبوب‌تر از همیشه بودند». او انتظار دارد که این روند در سال آینده به افزایش خود ادامه دهد.

Sue Wadden، مدیر بازاریابی رنگ در Sherwin-Williams می‌گوید: «بزرگ‌ترین پیش‌بینی من برای رنگ‌های آشپزخانه در سال 2024 این است که صاحبان خانه‌ها به دنبال ایجاد شخصیت بیشتر به این فضا هستند. آشپزخانه‌ها دیگر فضاهایی نیستند که فقط برای پخت و پز و نگهداری غذا استفاده می‌شوند، بلکه فضاهایی برای سرگرمی نیز خواهند بود – بنابراین صاحبان خانه‌ها از آنها می‌خواهند که این را منعکس کنند.

هیچ فردی ذاتاً تک رنگ نیست و آشپزخانه های ما نیز نباید این گونه باشند. در زیر بهترین رنگ‌های رنگ آشپزخانه در سال 2024 آمده است تا به فضای شما هویت خاص خود را ببخشد.

رنگ سبز خاکی

رنگ سبز خاکی
حفظ آرامش در آشپزخانه برای هر آشپزی ضروری است، بنابراین وقتی فضا به عنوان محل کار و اتاق سرگرمی سه گانه را انجام می دهد، باید مکانی برای آرامش باشد. طبق گزارش انجمن ملی آشپزخانه و حمام در سال 2024، “هدف اصلی رنگ آشپزخانه ایجاد حس طبیعت، آرامش و هماهنگی خواهد بود.”
انتخاب رنگ سبز خاکی یک راه خوب برای ایجاد زمین است. جولی، طراح اهل لس آنجلس و هوستون می‌گوید: «من شخصاً سبز را در همه رنگ‌ها به دلیل توانایی آن در ارتباط با طبیعت دوست دارم – از رنگ‌های اشباع عمیق موجود در جنگل‌های بارانی گرفته تا سایه‌های ملایم و خاموش سبز که در کنار دریا یافت می‌شوند.» ایرلند. سایه آرامش‌بخش همچنین می‌تواند به راحتی مکمل یکی از دیگر مواد اولیه NKBA برای آشپزخانه 2024 باشد چوب است.

رنگ ماسه گرم

رنگ ماسه گرم

در این آشپزخانه ،کابینت ها با رنگی گرم و خنثی رنگ آمیزی شده اند – محیط شادی عالی بین سفید و سایه های پررنگ تر مانند کارامل یا تراکوتا.
خنثی‌تر از رنگ بژ همه‌جای دهه 1990، شن‌های گرم نقطه‌ی میانی بین نوستالژی ژنرال Z برای دهه‌ای است که هرگز زندگی نکرده‌اند و وحشت صاحبخانه‌های معمولی که به یاد سلطنت سبک توسکانی آن دوران می‌پردازند. همچنین برای کسانی که اعتماد به نفس کمتری در مورد دور شدن از رنگ سفید ندارند، یک گام آسان است. «بسیاری از ما به رنگ‌های گلی کشیده می‌شویم. جوآ استودهولم، متصدی رنگ Farrow & Ball، می‌گوید: با این حال، ما همچنین می‌خواهیم خانه‌هایمان را تا حد امکان روشن و جادار کنیم. او توصیه می‌کند رنگ روشن‌تری برای دیوارها نسبت به تزئینات انتخاب کنید تا اتاقی زنده و بزرگ‌تر به نظر برسد.

رنگ آبی دریای عمیق

رنگ آبی دریای عمیق
طراح سام ساکس کابینت های بالایی و پایینی این آشپزخانه تورنتو را با رنگ آبی واقعی رنگ آمیزی کرد که یکی از بزرگترین ترندهای رنگی سال 2024 است.
آشپزخانه‌های آبی در هر سایه‌ای امسال در خانه‌های عاشقان رنگ‌های ماجراجو شکوفا شدند و در سال آینده، صاحبان خانه‌های بیشتری آماده خواهند بود تا به رنگ‌های عمیق‌تر آن بپردازند. وادن می‌گوید، برای کسانی که آشپزخانه‌شان مدت‌هاست یک تخته سفید خالی بوده است، می‌توانند با رنگ آمیزی جزیره یا کابینت‌ها با رنگی الهام‌گرفته از نیروی دریایی وارد آن شوند تا به فضای شما «حال و هوای شیک ساحلی» ببخشند.
با استفاده از وسایل آشپزخانه همرنگ یک گام جلوتر بروید، روندی که مدیر خلاق Monogram، Richard T. Anuszkiewicz پیش‌بینی می‌کند که «در سال 2024 و پس از آن در آشپزخانه حضور پررنگی خواهد داشت».

رنگ شکلات داغ

رنگ شکلات داغ

وقتی یک آشپزخانه برای جمع شدن در نظر گرفته شده است، باید احساس راحتی کند. جفرز می‌گوید: «آشپزخانه یک اسباب کار است و باید کاربردی باشد، اما به جای دادن حس صنعتی، استریل یا سازمانی به آن، می‌خواهم مانند یک اتاق خانوادگی باشد. او می افزاید: «قهوه ای های غنی به ایجاد آشپزخانه ای گرم و دلپذیر کمک می کند. وادن موافق است که «طرح‌ها از خاکستری و قهوه‌ای متمایل هستند. این موج شکلات خنثی گرما را آغاز می کند و از یخ و سرما عبور می کند!»
بهر داده هایی برای اثبات اثرات ماندگار خود دارد. اریکا وولفل، نایب رئیس بخش رنگ و خدمات خلاقانه بهر، می‌گوید بر اساس نظرسنجی اخیر شرکت رنگ، تقریباً دو سوم از پاسخ‌دهندگان نسل Z و هزاره موافق بودند که یک دیوار تیره رنگ آشپزخانه را زیباتر نشان می‌دهد.

رنگ خاکستری غنی

رنگ خاکستری غنی
در حالی که خاکستری سرد ممکن است گرم نباشد، خاکستری غنی برای کسانی است که نمی توانند رنگ همه کاره را کنار بگذارند. با رنگ‌های سبز و قهوه‌ای، خنثی خوبی نسبت به سایر رنگ‌های خاکی است که در سال آینده بر رنگ‌های آشپزخانه غالب خواهند شد. روش دیگر، برای استفاده از عمق پتانسیل خاکستری غنی به عنوان یک لهجه، آن را با یک سفید گرم مشابه جفت کنید. به هر حال، استودهولم می‌گوید: «تزیینات در سال آینده به تعادل بستگی دارد.» در حالی که ایجاد فضای داخلی شخصیت محور مهم تر از همیشه است، شما باید محدودیت های رنگ خود را بشناسید.

در نتیجه، روند رنگ پیش‌بینی‌شده برای سال 2024 طیف متنوعی از سبک‌ها، از رنگ‌های خاکی و طبیعی تا رنگ‌های پررنگ و پر جنب و جوش را در بر می‌گیرد. چه صاحب خانه‌ها رنگ‌های خنثی آرام، لهجه‌های پرانرژی، یا پالت‌های الهام‌گرفته از بیوفیلیک را ترجیح می‌دهند، گرایش رنگی متناسب با هر سلیقه و ترجیح زیبایی‌شناختی وجود دارد. با گنجاندن این روندها در طرح های طراحی داخلی خود، افراد می توانند فضاهایی را ایجاد کنند که شخصیت آنها را منعکس کند، احساسات را برانگیزد و حس هماهنگی با دنیای اطراف خود را تقویت کند. با آغاز سال جدید، اجازه دهید قدرت تغییردهنده رنگ و توانایی آن در بهبود محیط زندگی خود را در آغوش بگیریم.

سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×