راهنمای خرید

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

با انتخاب خوب سالها در آسایش هستید

 

۱. نکاتی که باید قبل از خرید ماشین لباسشویی در نظر بگیرید

اگر به فکر خرید ماشین لباسشویی هستید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. ماشین لباسشویی دارای ویژگی های بسیاری مانند برنامه های شستشو، قفل کودک، نمایشگر، دما و بسیاری موارد دیگر است.

ظرفیت – شما باید بسته به استفاده و تعداد افراد خانواده خود، ماشین لباسشویی با ظرفیت مختلف انتخاب کنید.
بسته به حجم ماشین لباسشویی – شما باید ماشین لباسشویی را انتخاب کنید، بسته به اینکه می خواهید یک پک رویه یا جلویی داشته باشید. به این دلیل است که اگر خانواده بزرگ است، به یک ماشین لباسشویی با بار بالا و بالا نیاز دارد. اما اگر خانواده هسته ای هستند، ماشین لباسشویی کم بار برای استفاده روزانه آنها عالی خواهد بود.
این که آیا شما می خواهید خشک کن در ماشین لباسشویی خود را داشته باشید یا نه – بسیاری از مردم یک ماشین لباسشویی به همراه یک خشک کن می خواهند. به همین دلیل، آنها می توانند در وقت خود و بسیاری موارد دیگر صرفه جویی کنند. خشک کن به خشک کردن لباس کمک می کند. اگر از ماشین لباسشویی معمولی استفاده می کنید، باید لباس ها را بیرون از خانه آویزان کنید تا خشک شوند. خشک کن نصب شده لباس های داخل دستگاه را خشک می کند که به طور خودکار در زمان صرفه جویی می کند.
بسته به جنس درام ماشین لباسشویی – درام ماشین لباسشویی دارای عناصر زیادی مانند فولاد، پلاستیک لعابی و موارد دیگر است. بنابراین، مصرف کننده باید به دنبال نوع مناسبی از مواد مورد نظر شما برای درام ماشین لباسشویی باشد.

اگر تنها یا در یک خانواده کوچک زندگی می کنید، نیازی به ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا نیست. به طور مشابه، اگر در خانواده‌ای سرشناس‌تر زندگی می‌کنید، استفاده از ماشین لباس‌شویی کم‌بار فایده‌ای ندارد.
بسته به تنظیمات شستشوی ماشین لباسشویی – افراد مختلف ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک را ترجیح می دهند. آنها به راحتی می توانند ترجیحات شستشوی خود را با شستشوی کاملاً خودکار مدیریت کنند. به عنوان مثال، زمانی که آنها می خواهند یک شستشوی ظریف داشته باشند، بسته به زمان خود، یک رول خشن می خواهند.

پس اینها نکاتی است که هنگام خرید ماشین لباسشویی نباید از دست بدهید.

۲. ماشین لباسشویی چگونه کار می کند؟

ما یک ماشین لباسشویی در خانه خود داریم که نقش حیاتی در صرفه جویی در وقت و انرژی برای همه ما دارد. همه ما با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد، اگر ماشین لباسشویی برای ما نباشد، زیرا در این مدت شما باید تمام لباس های خود را با دستان خود تمیز کنید. این یک وضعیت بسیار گیج کننده ایجاد می کند و مدیریت همه کارها بسیار ناراحت کننده خواهد بود. بنابراین در اینجا به نحوه عملکرد ماشین لباسشویی می پردازیم.

اگر ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید، این قطعات وجود دارند که عمدتاً در همه ماشین های لباسشویی رایج هستند، اینها عبارتند از:

درام داخلی – این بخش ضروری ماشین لباسشویی است. این قسمت مرکزی است که در آن لباس های شما را می شویند. این درام سوراخ‌های کوچکی دارد و همچنین برای تمیز کردن مناسب لباس‌های شما می‌چرخد.
همزن – همزن نیز جزء ضروری ماشین لباسشویی است. همزن ها لباس ها را می چرخانند تا تمیز کردن مناسب لباس شما انجام شود.
پارو – پاروها نیز جزء ضروری ماشین لباسشویی برای تمیز کردن لباس هستند. یکی از این پاروها برای حرکت چرخ دنده ها در زمان شستشو استفاده می کند.
ترموستات – ترموستات به کنترل دمای آب در هنگام شستشو در ماشین لباسشویی کمک می کند. با توجه به تنظیمات انتخابی شما، دمای آب
درام بیرونی: درام بیرونی بخشی از ماشین لباسشویی است که آب را به خوبی نگه می دارد تا از شستشوی مناسب اطمینان حاصل شود. این درام بیرونی اجازه نمی دهد آب به بیرون از ماشین لباسشویی جریان یابد.
پمپ: زمانی که لباس‌های شما در داخل ماشین لباسشویی شسته می‌شوند. می خواهید آب موجود در داخل درام را بردارید. این پمپ پس از شستن لباس، آب را از درام بیرونی خارج می کند.

در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک، یک برنامه نویس وجود دارد که از طریق آن می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام نوع شستشو را می خواهید، زیرا بسته به نوع پارچه می توانید اولویت خود را انتخاب کنید. در این دما می خواهید لباس ها را تمیز کنید و خیلی چیزهای دیگر.

اکنون برای تمیز کردن لباس ها، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه برای نوع تمیز کردن مورد نظر خود تنظیم کنید. پس از این، آب در داخل درام شروع به جریان می کند. هنگامی که آب داخل درام مناسب باشد، می توان مواد شوینده را در فرآیند اتوماتیک در ماشین لباسشویی اضافه کرد یا اگر کاملاً خودکار نیست باید صابون اضافه کنید.

پس از این در صورت الکترونیکی بودن دستگاه، دمای آب را با توجه به انتخاب خود انتخاب کنید. سپس موتور روشن می شود و شستشوی لباس های شما نیز آغاز می شود. ۵۵ دور در دقیقه بهترین سرعت برای استفاده از درام است که در آن لباس ها را بسیار درست می شوییم. پس از این، حذف آب کثیف از درام ضروری است، بنابراین پمپ می چرخد ​​و سپس آب را استخراج می کند.

سپس چرخه شستشو انجام می شود، دریچه باز می شود و فرآیند شروع می شود. طبل در حال چرخش است و آب برای شستشوی لباس ها پر می شود و آب کثیف خارج می شود. پس از این، چرخه چرخش انجام می شود. در این فرآیند طبل با سرعت بسیار بالایی می چرخد ​​و در عین حال آب لباس ها با استفاده از پمپ خارج می شود. سپس شستشو به پایان می رسد و پس از مدتی درها باز می شوند و می توانید لباس های خود را بیرون بیاورید.

۳. نوع ماشین لباسشویی

فقط شستشو :
ماشین لباسشویی تنها نوع ماشین لباسشویی فقط لباس های شما را می شویند، لباس ها را خشک نمی کند. این نوع ماشین لباسشویی دارای ابعاد بسیار فشرده می باشد. با توجه به این اندازه کوچک، می توانید به راحتی این ماشین لباسشویی را در هر مکانی، شاید در کنار سالن خود یا در خود حمام یا آشپزخانه نگه دارید.

فقط خشک کن:
خشک کن
نوع ماشین لباسشویی فقط خشک کن فقط به شما امکان می دهد لباس ها را خشک کنید. این ماشین لباسشویی فقط خشک کن لباس های شما را از محو شدن محافظت می کند. این خشک کن تنها ماشین لباسشویی بود که از نظر ظرفیت خشک کن حتی از ماشین های لباسشویی درب جلو بهتر بود.

شستشو و خشک کن:
نوع ماشین لباسشویی لباسشویی لباس های شما را می شویید و بسیار درست خشک می کند. خیر، قرار گرفتن در معرض آلودگی در ماشین لباسشویی نوع خشک کن وجود دارد. این نوع ماشین لباسشویی همچنین لباس های شما را از رنگ پریدگی محافظت می کند. این ماشین لباسشویی از نوع ماشین لباسشویی خشک کن دارای ویژگی فوق العاده ای است که حتی چین و چروک ها را صاف می کند و به همین دلیل حتی اگر اتو نکنید لباس های شما نیز زیبا می شود.

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک:
این ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک از شستشوی بین دستی و شستشوی تمام اتوماتیک بهره می برد. دو نوع ماشین لباسشویی راه اندازی شده است. یکی کاملا اتوماتیک و دومی نیمه اتوماتیک است.

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک:
در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک، لباس ها در خود دستگاه شسته و خشک می شوند. به گونه ای طراحی شده است. شما فقط باید لباس، مواد شوینده قرار دهید و دستگاه را برای کار بفرستید. در غیر این صورت، خودش برای همه چیز کار خواهد کرد. در مورد دستگاه نیمه اتوماتیک، دستگاه لباس های شما را می شویید. اما در واقع باید لباس ها را بیرون آویزان کنید تا خشک شوند. شستشوی نیمه اتوماتیک دو نوع است:

دو ماشین لباسشویی لوله ای نیمه اتوماتیک و یک ماشین لباسشویی لوله ای نیمه اتوماتیک موجود است. استفاده از ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک در مقایسه با ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در مصرف آب بسیار صرفه جویی می کند.

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک- در این ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک پس از تنظیم برنامه کاری انجام نمی دهید. دو نوع ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک بسته به بار تولید می شوند: ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک درب جلو و ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک درب بالا.

ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی درب جلو نوعی ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک است. یک ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در مقایسه با بار بالا، انرژی و آب کمتری مصرف می کند.

ماشین لباسشویی درب از بالا

ماشین لباسشویی با بار بالا هم در ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک و هم ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک عرضه می شود. در این ماشین لباسشویی از نوع بالا، شما باید لباس ها را از بالای دستگاه قرار دهید. کسانی که تمایلی به خم شدن و تنظیم دنده ها در داخل ندارند، می توانند از ماشین لباسشویی با بار بالا استفاده کنند.

بسته به اندازه خانواده، ماشین لباسشویی را انتخاب کنید
بسته به اندازه خانواده و تعداد افرادی که زندگی می کنید، باید ظرفیت ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. اگر چهار نفر از یک خانواده هستید، پس انتخاب ماشین لباسشویی با سایز ۲ نفر احمقانه است، در عین حال اگر دو نفر در یک خانواده هستید و استفاده از ماشین لباسشویی با ظرفیت ۴ نفر زیاد است. با توجه به تعداد خانواده، باید نوع ماشین لباسشویی را انتخاب کنید.

مجرد

اگر مجرد ، باید ماشین لباسشویی ۵ کیلوگرمی را انتخاب کنید. برای شما بهترین خواهد بود. با این ظرفیت می توانید ۴ تا ۶ دست لباس را به راحتی در این ماشین لباسشویی بشویید.

خانواده ۳ نفره

اگر در یک خانواده ۳ نفره هستید، به راحتی می توانید ماشین لباسشویی با ظرفیت متوسط ۷ کیلوگرم را انتخاب کنید، همانطور که برای یک خانواده سه نفره بهترین است.

خانواده چهار نفره

اگر در یک خانواده ۴ نفره زندگی می کنید، باید ماشین لباسشویی با ظرفیت متوسط حدود ۸ کیلوگرم انتخاب کنید. با این ماشین لباسشویی با ظرفیت، به راحتی قادر خواهید بود حدود هشت دست لباس را بشویید.

خانواده های پرجمعیت

اگر در خانواده ای بیش از چهار نفر زندگی می کنید، ماشین لباسشویی با ظرفیت ۹ کیلوگرم و ظرفیت بیش از ۹ کیلوگرم بهترین گزینه برای استفاده خواهد بود. در ماشین لباسشویی با ظرفیت ۹ کیلوگرم، شما قادر خواهید بود بیش از ۹ لباس را بشویید.

بار یا ظرفیت شستشو را بررسی کنید

ماشین لباسشویی در ظرفیت های مختلف یا بارهای شستشو وجود دارد.

ظرفیت ۶ کیلو گرم: ماشین لباسشویی با ظرفیت ۶ کیلوگرم را ماشین لباسشویی کم خازن می گویند. ما از یک ماشین لباسشویی برای یک نفر یا یک خانواده با یک ماشین لباسشویی دو نفره با ظرفیت ۶ کیلوگرم استفاده می کنیم که می توانید به راحتی حدود ۲۵ تی شرت را در یک زمان تمیز کنید.
ظرفیت ۸ کیلوگرم: ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی برای خانواده های ۳ تا ۴ نفره می باشد. در یک ماشین لباسشویی با ظرفیت ۸ کیلوگرم می توانید حدود ۴۰ تی شرت را به طور همزمان بشویید.
ظرفیت ۱۰ کیلو گرم: ماشین لباسشویی ۱۰ کیلویی برای خانواده های بالای چهار نفر می باشد. در یک ماشین لباسشویی با ظرفیت ۱۰ کیلوگرم می توانید به راحتی حدود ۵۰ تی شرت را در یک زمان شستشو دهید. به این ماشین لباسشویی ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا گفته می شود.

ویژگی های اضافی را بررسی کنید

سرعت چرخش: وقتی لباس ها را به درستی می شوییم، چرخه چرخش رخ می دهد. در این چرخه چرخش، آب را از لباس خیس خارج می کند. می دانیم که چرخش درام کمک می کند تا آب از لباس های داخل ماشین لباسشویی خارج شود.

بر این اساس، ماشین‌های لباسشویی کم‌هزینه مختلف، سرعت چرخش حدود ۱۱۰۰ دور در دقیقه را برای شما فراهم می‌کنند، اما اگر قصد خرید یک ماشین لباس‌شویی خوب را دارید، می‌توانید به سرعت از سرعت چرخش ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه برای لباس‌های نخی بهره ببرید.

فناوری اینورتر: فناوری اینورتر ویژگی ماشین لباسشویی است که به شما کمک می کند سرعت ماشین لباسشویی را بسته به بار مدیریت کنید. این ویژگی فناوری اینورتر توسط سیستم حسگر کار می کند.
برنامه‌های شستشو: برنامه‌های شستشو ویژگی‌های ماشین لباسشویی هستند که به فرد امکان می‌دهند دستورالعمل‌هایی را به دستگاه سفارش دهند. به عنوان مثال، اگر از قفل کودک در ماشین لباسشویی استفاده می کنید، در هنگام شستشو درب آن را باز نمی کند. در عین حال می توانید برنامه شستشوی خود را برای انواع مختلف شستشو انتخاب کنید.
نوع درام: بسته به جنس، طرح و عوامل مختلف دیگر انواع مختلفی از درام ماشین لباسشویی را خواهید یافت. رایج ترین نوع درام نوع درام پلاستیکی است. اگر از نوع درام پلاستیکی در ماشین لباسشویی استفاده کنید، می توانید به راحتی درام را تمیز کنید. درام های فولادی نیز در تعداد زیادی از ماشین های لباسشویی درجه یک وجود دارد. بسته به نوع جلو و بالایی ماشین لباسشویی، درام افقی و عمودی را نیز خواهید یافت.

بخاری داخلی: اکنون تعدادی از بهترین ماشین لباسشویی با بخاری داخلی در هند وجود دارد که بسته به نوع شستشو به آب در دمای خاصی کمک می کند.
اتصال بی سیم یا Wi-Fi: برخی از بهترین ماشین لباسشویی های وای فای در هند، دارای یک ویژگی مفید برای اتصال با تلفن هوشمند برای خاموش کردن ماشین لباسشویی پس از اتمام شستشو و بسیاری از مزایای دیگر هستند..

چگونه از ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

ماشین لباسشویی
در اینجا مراحل استفاده صحیح و کارآمد از ماشین لباسشویی را خواهیم دید.

اولین قدم باید وجود داشته باشد تا پارچه را بسته به رنگ، پارچه، لکه و موارد دیگر تشخیص دهید.

اکنون، شما باید بسته به پارچه، چرخه شستشو را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر مواد شما کثیف است، می توانید دوره سریعی را انتخاب کنید که در آن شستشو و چرخش خیلی سریع انجام می شود. اگر لباس های ظریف را تمیز می کنید، باید چرخه ظریفی را انتخاب کنید که در آن شستن و چرخش با سرعت پایینی انجام می شود. شما همچنین می توانید متوسط ​​را انتخاب کنید.

شما باید دمای آبی را که باید برای تمیز کردن لباس استفاده کنید انتخاب کنید. اگر لباس‌های کثیف می‌شوید، می‌توانید از آب گرم استفاده کنید، اما اگر لباس‌های ظریف را تمیز می‌کنید، می‌توانید از آب سرد استفاده کنید. اگر حوله های آشپزخانه یا چیزهایی از این قبیل را تمیز می کنید، باید از آب گرم استفاده کنید.

در مرحله بعد، مصرف کننده باید مواد شوینده ای را که باید هنگام شستن لباس استفاده کنید، انتخاب کند. همچنین باید بررسی کنید که چگونه باید صابون را در ماشین لباسشویی خود قرار دهید.

پس از این باید لباس ها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. بسته به تعداد چرخ دنده هایی که داخل درام می گذارید، باید آب را اضافه کنید. سپس باید ماشین لباسشویی را روشن کنید. اگر از ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک استفاده می کنید، ممکن است بسته به نوع ماشین لباسشویی مجبور شوید لباس ها را از ظرفی به ظرف دیگر منتقل کنید.

نکاتی برای شستن لباس ها به روش صحیح

 چگونه لباس های سفید خود را سفید نگه داریم؟

تی شرت
مراقبت از لباس های سفید بسیار دشوار است، بنابراین باید در شستن لباس های سفید بسیار محتاط باشید تا سفیدی خود را حفظ کنید.

شما لباس های سفید ظریف را خواهید شست. پس شما باید بسیار مراقب باشید. ابتدا باید در مورد پارچه بخوانید که آیا باید آن را با دست تمیز کنید یا آن را در ماشین لباسشویی تماشا کنید. اگر روی دستشویی نوشته شده است، نباید آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید، اما اگر نوشته ای است که می توانید آن را در ماشین لباسشویی بشویید، باید با استفاده از مواد شوینده مناسب و آب سرد آن را بردارید. همچنین باید از گزینه شستشوی ظریف استفاده کنید.

اگر لباس‌های سفید معمولی مانند پیراهن سفید و خیلی چیزهای دیگر را در آن زمان می‌شویید، می‌توانید از آب گرم استفاده کنید و با مواد شوینده مناسب، لباس‌های سفید معمولی را به سرعت تمیز کنید.

اگر در آن زمان لباس‌های سفید مانند ملحفه‌های سفید، جوراب‌های سفید و بسیاری موارد دیگر را می‌شویید، باید لباس‌ها را انتخاب کرده و از آب داغ برای شستن آن‌ها در ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر لکه هایی روی لباس شما وجود دارد، می توانید آن را برای مدتی در آب گرم نیز خیس کنید.

نکاتی برای شستن لباس ها به روش صحیح

۱. چگونه لباس سفید خود را سفید نگه داریم؟

۲. چگونه لباس های ورزشی را تمیز و بدون بو نگه داریم؟

۳. چگونه لباس های رنگی را بشوییم؟

۴.نکاتی در مورد اینکه چگونه جوراب های جفت نشده شما می تواند مفید باشد

۵. انتخاب مواد شوینده لباس کودک

۶. چگونه لباس های مورد علاقه خود را تعمیر کنیم؟

۷. چگونه شلوار جین را بشوییم؟

۸. چگونه سارافهای سفید و کتانی سفید را بشوییم؟

۹. می دانید، لباس های ابریشمی گرم باید شسته شوند؟

۱۰. چگونه برای از بین بردن بهترین لکه لباس های نخی را بشویید؟

سولات بالا را در مقاله ای دیگر به شما کامل توضیح خواهیم داد
نتیجه
امیدوارم با تک تک موارد مربوط به شستن لباس و ماشین لباسشویی شفاف باشید. اکنون، هر زمان که قصد خرید یک ماشین لباسشویی جدید را دارید، هرگز راهنمای ما را فراموش نکنید. این راهنما به شما کمک می کند تا یک ماشین لباسشویی با کیفیت مناسب را انتخاب کنید، که نه تنها یک ماشین لباسشویی عالی است، بلکه خریدی طولانی مدت نیز خواهد داشت.

0
سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا