راهنمای خرید

اسپرسو ساز خوب چی بخرم

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه اسپرسو ساز خانگی

در این مقاله خواهید خواند...

 

از هر کسی که عاشق قهوه هست بپرسید: چیزهای کمی وجود دارد که لذت بخش تر از تهیه نوشیدنی های خاص در آشپزخانه شما باشد. جای تعجب نیست که میل به قهوه با کیفیت کافه ای در خانه منجر به افزایش تقاضا برای قهوه سازهای خانگی برتر شده است. در تلاش برای یافتن بهترین مدل‌های موجود برای مصارف خانگی، هفته‌ها 10 تا از بهترین دستگاه‌های اسپرسوساز موجود در بازار را آزمایش کردم و صدها فنجان کوچک را به طور منظم دم کرده (و می‌نوشیدم). برترین انتخاب من به طور کلی Breville Barista Express Impress است که با کیفیت ثابت چند سال است که تولید میشود، دوز داخلی دقیق و سیستم کوبشی چشمگیر مرا شگفت زده کرد. من همچنین اسپرسو ساز مباشی مدل 2043 را توصیه می کنم، که حدود قیمت آن  بین 8 تا 9 میلیون میباشد به فروش می رسد. در همین حال، برای افرادی که به دنبال دم کردن قهوه مانند حرفه ای ها هستند، ممکن است بخواهید روی اسپرسوساز دلونگی مدل ECAM 290.81.TB با عملکرد بالا سرمایه گذاری کنید، بهترین گزینه است و حدود قیمت آن  38 میلیون میباشد.

لیست زیر اسپرسوسازها نهایی هستند که که من آنها را آزمایش کردم و آنها را از گرانترین تا ارزاترین لیست کرده ام.

  • بهترین دستگاه اسپرسوساز به طور کلی: Breville Barista Express Impress
  • بهترین دستگاه اسپرسوساز با ارزش: اسپرسو ساز دلونگی ECAM 290.81.TB
  • بهترین دستگاه اسپرسوساز ارتقا یافته: اسپرسوساز دلونگی مدل DeLonghi EC850M
  • بهترین دستگاه اسپرسو ساز قیمت مناسب رو به ارزان: مباشی مدل 2043
  • بهترین دستگاه اسپرسوساز قابل حمل: اسپرسوساز قابل حمل WACACO Picopresso

وقتی نوبت به سرمایه‌گذاری در یک دستگاه اسپرسوساز حرفه‌ای می‌رسد، بسیاری از مردم خود را از گرانی دستکاهها بسیار ناامید می‌بینند. خوشبختانه، مدل‌هایی که من آزمایش کردم مناسب با انواع بوجه و سرمایهگذاری شما میباشند، اگرچه قبل از اینکه بتوانید واقعاً از همه چیزهایی که ارائه می‌دهند استفاده کنید، باید نحوه استفاده از آنها را بیاموزید. اما با کمی تمرین، در کمترین زمان، اسپرسو عالی خواهید داشت. (همچنین می توانید با اشتراک قهوه به سرگرمی اضافه کنید – ما نیز در آن عرصه، توصیه های بسیار خوبی داریم.)

بهترین دستگاه اسپرسو ساز فراتر از بقیه

یک اسپرسوساز تمام عیار  و  چشمگیر و با تکنولوژی بالا و عملاً بدون نیاز تمیز کردن

برویل مدل the Barista Express™ Impress BES876BSS

اسپرسو ساز خوب چی بخرم

تنظیمات آسیاب: 25 | ظرفیت مخزن آب: 2 لیتر | ویژگی ها و لوازم جانبی: قیف توکار دانه قهوه، نازل بخار، فشار سنج بازخورد استخراج، پورتفیلتر فولادی ضد زنگ 54 میلی متری، پارچ شیر استیل ضد زنگ، سبد فیلتر تک جداره و دو جداره 1 و 2 فنجانی | گارانتی: 2 سال تعمیر و تعویض (به صلاحدید سازنده)

بهترین برای:

قهوه‌ نوش‌های کم‌تجربه به دنبال کیفیت عالی با حداقل آموزش هستند.

علاقه مندان باتجربه ای که از کمک کمی از یک دستگاه با تکنولوژی پیشرفته.

نخر اگر:

شما از آسیاب دانه قهوه و کوبیدن پورتافیلتر لذت می برید.

بهترین دستگاه اسپرسوساز با ارزش خرید

یک ماشین خیره کننده با قیمت نسبتا متعدل

اسپرسو ساز دلونگی ECAM 290.81.TB

اسپرسو ساز خوب چی بخرم

تنظیمات آسیاب: N/A | ظرفیت مخزن آب: 1 لیتر | ویژگی ها و لوازم جانبی: نازل بخار، پورتافیلتر 54 میلی متری، قاشق و تامپر پلاستیکی دو در یک، سبد فیلتر 1 و 2 فنجانی | گارانتی: 3 سال

بهترین برای:

هم اسپرسو نوش‌های حرفه ای و هم آماتور به دنبال تولید نوشیدنی‌های دستی در خانه .

آنهایی که آشپزخانه های کوچک دارند.

مصرف کنندگان قهوه که آسیاب دارند .

نخر اگر:

شما به دنبال تنظیم دقیق جزئیات هر فنجان هستید.

بهترین دستگاه اسپرسوساز ارتقا یافته

بهترین دستگاه برای یک تجربه فوق العاده حرفه ای

اسپرسوساز دلونگی مدل DeLonghi EC850M

اسپرسو ساز دلونگی مدل EC850M

تنظیمات آسیاب: N/A | ظرفیت مخزن آب: 2 لیتر | ویژگی ها و لوازم جانبی: پورتافیلتر 58 میلی متری، دستکاری | گارانتی: 2 سال

بهترین برای:

علاقه مندانی که در مورد کنترل هر مرحله از فرآیند هیجان زده هستند.

یک باریستا حرفه ای و عملی.

کسانی که مایل به یادگیری پیچیدگی های اسپرسو ساز هستند.

نخر اگر:

ویژگی‌های خودکار و با تکنولوژی بالا را دوست دارید، از جمله صفحه نمایش لمسی.

بهترین دستگاه اسپرسو ساز قیمت مناسب

اسپرسوسازمباشی مدل 2043

اسپرسو ساز خوب چی بخرم

تنظیمات آسیاب: ندارد | ظرفیت مخزن آب: 1 لیتر | ویژگی ها و لوازم جانبی: تمپر و پیمانه | گارانتی: 2 سال

بهترین برای:

طرفداران درست کردن قهوه به سادگی.

کسانی که علاقه مند به دم کردن نوشیدنی های کافه ای با لمس یک دکمه هستند.

کاربرانی که راحتی را بیش از یک تجربه عملی دم کردن ارزش قائل هستند.

نخر اگر:

شما یک اسپرسو پیوریس هستید.

بهترین دستگاه اسپرسوساز قابل حمل

یک عجوبه به اندازه یک پیمانه که نباید دست کم گرفت

WACACO Picopresso Portable Espresso Maker

اسپرسو ساز خوب چی بخرم

تنظیمات آسیاب: ندارد | ظرفیت مخزن آب: 300 سی سی | ویژگی ها و لوازم جانبی: کیسه مسافرتی، دستکاری، قیف، ابزار توزیع، برس | گارانتی: 2 سال

بهترین برای:

علاقه مندان به فضای باز

مسافرانی که همیشه اسپرسو مینوشند.

کاربران ماهر که با تحرک دست مشکلی ندارند.

نخر اگر:

شما علاقه ای به تقویت عادت اسپرسوی خود با کار دستی ندارید.

نحوه انتخاب مناسب ترین دستگاه اسپرسوساز

در حالی که دم کردن اسپرسو ممکن است پیچیده و ترسناک به نظر برسد، مکانیزم  اکثر دستگاه‌ها در واقع بسیار ساده است. همانطور که مایکل بیولی، مالک KL5 Coffee، به شوخی گفت: «این یک آبگرمکن با دکمه ای است که می گوید: «آب برو!» او توصیه می کند که چقدر خرید به سرگرمی شما دامن می زند در مقابل عادت شما. همه چیز در مورد یافتن ماشینی است که متناسب با نیازهای شما باشد. آیا علاقه مندید که اسپرسو را به عنوان یک فعالیت انجام دهید، در حین کشف دانه ها و طمع های جدید و کنترل کامل بر تجربه دم کردن، دستگاه را سرهم بندی کنید؟ یا ترجیح می‌دهید به سادگی یک دکمه را فشار دهید و صبح هنگام بیرون رفتن از در قهوه خود را بنوشید؟

علاوه بر ارزش گذاری برای راحتی یا مهارت، در اینجا چند متغیر دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

بودجه شما

برخی از ماشین‌های اسپرسوساز حرفه‌ای به راحتی می‌توانند از 15 میلیون بالاتر بروند، اما ماشین‌های مورد علاقه من در طول آزمایش بین 6  تا 15 میلیون هستند . معمولاً ماشین‌های دستی و ماشین‌های قابل حمل بیشتری با ساختار ساده و مینیمالیستی (معمولاً پلاستیک بیشتری نسبت به فولاد دارند) پیدا می‌کنید. افزایش بودجه ساخت فولاد ضد زنگ پیشرفته تر، ویژگی های اضافه شده مانند میله های بخار داخلی و آسیاب های مخروطی و لوازم جانبی مانند لیوان بخار پز شیر را به ارمغان می آورد. بالاتر از 10 میلیون، شما همچنین تمایل دارید که کنترل بیشتری روی تنظیمات آسیاب داشته باشید تا به قوام استخراج ایده آل قهوه برسید. سرمایه گذاری بیش از 15 میلیون معمولاً کنترل، ثبات، قابلیت اطمینان و تکرارپذیری بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد (ویژگی هایی که در محیط کافه ای که باریستاها صدها نوشیدنی در روز دم می کنند ارزش دارد). این دستگاه ها اغلب شامل دیگ های دوتایی برای دم کردن اسپرسو و بخار شیر به طور همزمان هستند و دمای مناسب را برای هر دو فرآیند حفظ می کنند. محدوده قیمت بالاتر همچنین شامل دستگاه‌های تمام اتوماتیکی می‌شود که با فشار دادن یک دکمه، برای تهیه طیف وسیعی از قهوه‌خانه‌های مورد علاقه (اسپرسو، آمریکایی، لاته و کاپوچینو) آسیاب، دم کردن و بخارپز می‌شوند.

ویژگی ها و لوازم جانبی اسپرسوساز

باز هم، این همه چیز در مورد راحتی مورد نظر شما یا میزان مهارتی است که می خواهید برای تهیه اسپرسو خود اختصاص دهید. اکثر متخصصان، از جمله کارشناسانی که با آنها صحبت کردم، استفاده از یک آسیاب جداگانه را برای انجام تنظیمات دقیق اندازه آسیاب برای نتایج بهینه توصیه می کنند. علاقه مندان واقعی ممکن است بخواهند آسیاب قهوه خود را به جای صرف هزینه بیشتر برای خود اسپرسوساز، ارتقا دهند. به‌عنوان یک کاربر معمولی خانگی، از تمیزی دستگاه‌هایی با قیف‌های داخلی که دانه‌ها را مستقیماً به داخل پورتافیلتر می‌رسانند، قدردانی می‌کنم، تا زمانی که هنوز توانایی دستکاری تنظیمات آسیاب برای بهبود یک ضربه ضعیف را داشته باشم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید: شما نمی خواهید دانه های شما برای مدت طولانی در قیف در معرض نور و هوا قرار بگیرند، بنابراین فقط به اندازه کافی در قیف قرار دهید تا برای چند روز دوام بیاورد و بقیه را محکم در یک محیط خنک و خشک نگه دارید.

فشاربخار یا بار

در حالی که ممکن است ماشین‌هایی را ببینید که 15 تا 18 بار فشار دارند، 9 بار فشار ایده‌آل برای دم کردن یک اسپرسوی مناسب و به سبک ایتالیایی با بافتی غنی، طعم متعادل و خامه‌ای غلیظ و مخملی است. ماشین‌های گران‌قیمت و حرفه‌ای امکان کنترل فشار بیشتری را فراهم می‌کنند، اما اکثر کاربران خانگی می‌توانند تا زمانی که از دانه‌های ریز آسیاب شده استفاده کنند، به یک شات رضایت‌بخش از اسپرسو تولید شده در محدوده ۷ تا ۱۱ بار دست پیدا کنند. برخی از ماشین ها همچنین دارای سبدهای فیلتر دو جداره تحت فشار هستند تا به جبران واقعیت قهوه پیش آسیاب شده یا دانه های قدیمی تر کمک کنند.

زیبایی شناسی و اندازه

همانطور که بیولی می‌گوید: «قهوه به ظاهر دستگاه اهمیتی نمی‌دهد، اما شما به آن اهمیت می‌دهید.» از آنجایی که این قطعه ای از تجهیزات است که احتمالاً همیشه جلوی چشم شماست، باید ظاهر و احساس دستگاه را در نظر بگیرید. اسپرسو سازها می توانند از فولاد ضد زنگ با ظاهری قدیمی تا جعبه های آینده نگر با لبه های تیز متغیر باشند. دوام مواد مورد استفاده را در نظر بگیرید و چند نظر مشتری را بخوانید تا ببینید دستگاه در طول زمان چگونه می ایستد. همچنین اندازه گیری اندازه فضای پیشخوان موجود و زیر هر کابینت آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا چند دستگاهی که من آزمایش کردم زیر کمدهای با ارتفاع استاندارد من قرار نمی گرفتند.

هنگام خرید بهترین دستگاه اسپرسوساز به چه نکاتی توجه کنیم

✔️ اندازه: در نظر بگیرید که چه مقدار فضایی را باید به اسپرسوساز خود اختصاص دهید. موارد سفارشی تر معمولاً بزرگتر هستند در حالی که کوچکترها معمولاً ساده تر با گزینه های دم کردن کمتر هستند.

✔️ قیمت: یک اسپرسوساز خوب با ویژگی هایی مانند آسیاب داخلی و گزینه های متعدد نوشیدنی می تواند گران باشد. یک ماشین ساده معمولاً مقرون به صرفه تر است. با این حال، برخی از اسپرسوسازها که ساده به نظر می رسند اما یک فنجان خوب و متعادل می سازند، به دلیل مواد باکیفیت تر و بخاری های موثرتر، کف کننده های شیر یا فناوری، می توانند گران باشند.

✔️ آسیاب قهوه: آسیاب کردن دانه های قهوه درست قبل از کشیدن یک شات برای یک فنجان اسپرسو خوب ایده آل است. دستگاه‌های اسپرسو با آسیاب‌های قهوه داخلی راحت هستند، مقداری آشفتگی را کاهش می‌دهند و اطمینان حاصل می‌کنند که دانه‌های قهوه تازه آسیاب شده را هر بار که یک شات می‌کشید، داشته باشید. یکی از نکات منفی این است که آسیاب های داخلی در صورت شکستگی به سختی قابل تعمیر هستند و اغلب مردم را به خرید یک ماشین کاملا جدید سوق می دهند.

✔️ کف‌کننده شیر: دو نوع معمولی کف‌گیر شیر وجود دارد: یک دسته کف‌گیر دستی که نیاز به کف کردن دستی شیر در یک پارچ دارد یا یک ظرف شیر متصل که دستگاه از آن برای کف کردن خودکار شیر استفاده می‌کند و آن را مستقیماً به فنجان اضافه می‌کند. با چوب دستی کف کردن، می توانید هنر لاته خود را تمرین کنید، اما برای یادگیری نحوه درست کف کردن شیر از همان ابتدا کمی تمرین نیاز است. یک ظرف شیر متصل با کف کردن خودکار تمام حدس ها را از بین می برد و به شما یک کاپوچینو در دمای مناسب با مقدار مناسبی کف به طور خودکار می دهد.

✔️ تمیز کردن: بسته به مدل، اسپرسوسازها به راحتی تمیز می شوند. برخی از ماشین‌های فوق اتوماتیک کار را از تمیز کردن معمولی خارج می‌کنند، در حالی که ماشین‌های دستی بیشتر به تمیز کردن روزانه پورتافیلتر، کف‌ساز شیر و موارد دیگر نیاز دارند. برخی از ماشین‌های فوق خودکار دارای ظروف شیر هستند که با نی به دستگاه متصل می‌شوند که تمیز کردن آن دشوار است و سینی‌های قطره‌ای بزرگ که می‌تواند دست و پا گیر باشد. همچنین باید هر چند ماه یکبار (یا طبق توصیه سازنده) دستگاه خود را رسوب زدایی کنید تا مطمئن شوید که دستگاه اسپرسوساز شما به درستی کار می کند و قهوه شما طعم عالی دارد.

✔️ فشار: میزان فشاری که بر تفاله قهوه وارد می شود توسط BAR ها یا فشار بارومتریک اندازه گیری می شود. در حالی که برخی از ماشین ها حداکثر 19 بار دارند، ماشینی که حدود 7 تا 11 بار فشار وارد می کند، استخراج خوبی ایجاد می کند.

چه نوع دستگاه اسپرسوساز برای من مناسب است؟

یک دستگاه اسپرسوساز یک سرمایه گذاری است – به خصوص اگر می خواهید دستگاهی با هوه جوره مناسب باشد داشته باشید. روش های مختلفی برای تهیه اسپرسو با دستگاه های دستی، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک، فوق اتوماتیک و غلاف وجود دارد که همگی در دسترس باریستای خانگی هستند، بنابراین مهم است که نوع آن را متناسب با نیاز خود در نظر بگیرید.

✔️ ماشین‌های دستی به دانه‌های ریز آسیاب شده نیاز دارند که در یک پورتافیلتر ریخته شده و کوبیده شوند. فیلتر به سر دم وصل شده و از یک اهرم برای کشیدن دستی آب از داخل زمین استفاده می شود. این قابل تنظیم ترین روش است اما مسلماً سخت ترین روش برای تسلط بر آن است.

✔️دستگاه های نیمه اتوماتیک از نظر آماده سازی شبیه ماشین های دستی هستند اما با دکمه یا صفحه ای کار می کنند که به جای اهرم جریان آب را خودکار می کند و اندازه دم کرده قابل کنترل است.

✔️ دستگاه های اتوماتیک به جای اهرم از دکمه برای دم کردن اسپرسو استفاده می کنند. اندازه نوشیدنی اسپرسو یا قهوه خودکار و اغلب قابل برنامه ریزی است. این روش سازگاری بیشتری نسبت به یک ماشین دستی یا نیمه اتوماتیک ارائه می دهد و استفاده از آنها را بسیار آسان می کند و در تست های آزمایشگاهی امتیازات بالایی را به دست می آورد.

✔️ ماشین های فوق اتوماتیک یک پله بالاتر از ماشین های اتوماتیک هستند. علاوه بر اندازه های خودکار و قابل برنامه ریزی قهوه، آنها همچنین می توانند دانه های قهوه را آسیاب کرده، اندازه گیری کنند و اغلب آنها را برای شما خرد کنند. اینها به دلیل عملکرد همه کاره‌شان در آزمایش‌های آزمایشگاهی مورد علاقه ما بودند.

✔️ دستگاه های کپسول سازی از غلاف های پر از قهوه از پیش اندازه گیری شده برای تهیه اسپرسو یا سایر نوشیدنی های قهوه استفاده می کنند. آنها بیشترین ثبات و سهولت استفاده را ارائه می دهند.

در این مرحله شما اطلاعات زیادی در مورد انواع مختلف دستگاه های اسپرسوساز و ویژگی های اختیاری مختلفی که ممکن است داشته باشند، دارید. چگونه می‌توانید از همه این اطلاعات استفاده کنید و انتخاب کنید؟

در پایان همه چیز به چند معیار ختم می شود که گاهی اوقات متقابلاً منحصر به فرد هستند، اما نه لزوما. این بدان معناست که ممکن است آنچه را که نیاز دارید و می‌خواهید بدست نیاورید، و باید به بهترین راه‌حل بعدی بسنده کنید. به عنوان مثال، بودجه کم یک دستگاه اسپرسوساز کاملاً گران قیمت را برای شما به ارمغان نمی آورد. به طور مشابه، یک دستگاه اسپرسوساز مبتنی بر کپسول نمی‌تواند متغیرهای دم کردن را کنترل کنید تا قهوه خود را برای یک شات عالی اسپرسو تغییر دهید.

تخصص من

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکانیزم دم کردن اسپرسو، با چندین متخصص از جمله دیل هریس، قهرمان باریستای جهان در سال 2017 و مربی MasterClass، و همچنین مایکل بیولی، کهنه کار 25 ساله صنعت و صاحب نمایشگاه قهوه KL5 در بروکلین مصاحبه کردم. . من همچنین با اسکات کوبریک، معاون شرکت خانوادگی Kobrick Coffee، که بیش از 100 سال است قهوه را در دسته های کوچک برشته می کند، صحبت کردم. هر سه متخصص تجربه قابل توجهی در آموزش باریستا دارند، و هر کدام دانش فراوانی در مورد آنچه که باید در یک ماشین جستجو کرد، کدام زنگ و سوت ارزش سرمایه گذاری را دارند (و کدام نه) و چگونه می توان شات عالی را تهیه کرد، و نوشید.

کلام آخر

شما میتوانید با بررسی اسپرسوساز های معمولی تا پیشرفته،حرفه ای و نیمه حرفه ای در فروشگاه ایترنتی هومکیتو نماینده فروش اینترنتی چندین برند معتبر قیمت ها و مدل های مد نطر خود را مقایسه و انتخاب و خریدی آسوده داشته باشد.

سوالات متداول :
سوال
دستگاه های اسپرسوساز چگونه کار می کنند؟
به عبارت ساده تر، دستگاه های اسپرسوساز با فشار آب داغ را از طریق قهوه ریز آسیاب شده و بسته بندی شده عبور می دهند تا قهوه غلیظ، اما نه تلخ، با لایه ای از کف بسیار ریز (به نام کرما) روی آن تولید شود. بسیار ساده به نظر می رسد، اما برخی از پارامترهای خاص برای ایجاد اسپرسوی واقعا خوب وجود دارد، و اینجاست که برخی از سوالات مطرح می شود. میزان قهوه و کوبیدن صحیح (فشرده شدن)، دمای آب، مدت زمان و میزان فشار صحیح از جمله پارامترهای تهیه اسپرسوی خوب است.
سوال
دستگاه های اسپرسوساز اهرمی یا دستی چگونه کار می کنند؟
قهوه را داخل پورتافیلتر می ریزد. آب داخل مخزن توسط یک المنت گرمایشی گرم می شود، سپس باریستا اهرم را می کشد تا آب داغ را از طریق پورتافیلتر عبور دهد. کشیدن اهرم فشار مورد نیاز برای تولید اسپرسو را ایجاد می کند، بنابراین اصطلاح "کشیدن یک شات" را به خود اختصاص می دهد.
سوال
معنی "بار" برای دستگاه های اسپرسوساز چیست؟
اصطلاح "بار" به میله های فشار (psi) مورد نیاز برای تولید فشار کافی برای یک شات خوب اسپرسو اشاره دارد. با ماشین های اهرمی این امر با کشیدن اهرم و اعمال فشار مناسب حاصل می شود. با ماشین های الکتریکی - دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک - این امر توسط یک پمپ داخلی به دست می آید. دستگاه های پمپ می توانند فشار میله ای از 3.5 تا 19 بار داشته باشند. یک ماشین دستی خوب دارای یک گیج فشار است تا بتوانید دقیقاً ببینید چه زمانی شروع به کشیدن شات کنید.
سوال
بهترین فشار بار برای دستگاه های اسپرسوساز چیست؟
در حالی که بحث هایی وجود دارد، اکثر باریستاها و مورخان به ما می گویند که 9 بار نقطه مناسبی برای ایجاد شات عالی اسپرسو است. 9 بار (psi) از نظر فنی به معنای 9 برابر فشار اتمسفر (وزن هوا) در سطح دریا است. با اعمال این روی اسپرسو، فشار زیادی را روی آب داغ روی یک ناحیه نسبتاً کوچک - به اندازه پاکت قهوه‌تان - برای تقریباً 25 تا 30 ثانیه متمرکز می‌کنید.
سوال
چرا در دستگاه اسپرسوساز دو دهانه خروحی وجود دارد؟
پورتافیلتر با دو دهانه به شما امکان می دهد دو شات اسپرسو را به طور همزمان در دو فنجان دم کنید. این معمولاً به نوع دستگاه اسپرسوساز بستگی دارد، زیرا دستگاه های اتوماتیک این امکان را می دهند که یک شات یا دو شات اسپرسو را انتخاب کند. اگر برای یک نفر دم می‌کنید، شات به سادگی به فنجان شما می‌ریزد که در زیر آن قرار دارد.
سوال
چرا دستگاه های اسپرسوساز حرفه ای اینقدر گران هستند؟
همه چیز به نوع دستگاه اسپرسوساز و کیفیت مواد و اجزای آن بستگی دارد. ماشین‌های بخار ساده یا دستی می‌توانند نسبتاً مقرون به صرفه باشند، زیرا شما در حال انجام آسیاب کردن، کوبیدن و کنترل جریان آب هستید، و آنها عمدتاً آب را گرم می‌کنند و از یک پمپ برای عبور از قهوه استفاده می‌کنند. با این حال، قطعات با کیفیت بالا که برای سرویس‌دهی طراحی شده‌اند، گران‌تر هستند و ارزش هزینه‌های اضافی را دارند. اگر نوشیدنی با کف شیر می‌خواهید، برای ایجاد آن به یک بخارجداگانه یا یک دستگاه اسپرسوساز با یک میله بخارپز نیاز دارید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×