معرفی و بررسی

بررسی کامل سرخ کن نینجا مدل AF400U

نینجا برندی است که پس از راه‌اندازی اسموتی‌ساز خود برای رقابت با Nutribullet در سال 2013، در دنیای لوازم آشپزخانه به جایگاهی عالی دست یافته است. اکنون این برند مجموعه‌ای از مخلوط‌کن‌ها و همچنین چند گریل  را برای رقیب خود به نام Instant Pot و سرخ کن‌های بدون روغن ارائه می‌کند. .

آخرین تولید آن، سرخ‌کن بدون روغن دو محفظه ای  Ninja Foodi Max AF400UK است که یک مدل دو محفظه ای  است که دارای دو کشو پخت و پز است. این امکان پخت غذاها را در دماهای مختلف در یک دستگاه فراهم می‌کند، در حالی که می‌توان زمان پخت را همگام‌سازی کرد تا هر دو به طور همزمان آماده باشند.

معرفی سرخ کن نینجا مدل AF400

بررسی کامل سرخ کن نینجا مدل AF400U

مشکل بیشتر سرخ کن‌های بدون روغن این است که وقتی به پخت و پز آن‌ها عادت کردید، باید نحوه پخت و پز اقلام مختلف را به طور همزمان بررسی کنید. سال گذشته Ninja Dual Zone Air Fryer AF300UK این مشکل را با قرار دادن دو کشو با کنترل جداگانه حل کرد. امسال، نینجا مدل بزرگ‌تر Ninja Foodi MAX Dual Zone Air Fryer AF400UK را دارد که حتی فضای آشپزی بیشتری را ارائه می‌کند.

AF400UK تقریباً مانند سایر سرخ کن های در بازار کار می کند. هوای گرم را در اطراف غذا به گردش در می آورد تا آنها را بپزد، و تضمین می کند که همان تردی را که از سرخ کردن عمیق بدست می آورید، اما با استفاده از روغن بسیار کمتر، تضمین می کند. نینجا ادعا می کند که سرخ کن هوای دو منطقه ای Foodi Max میزان روغن مورد نیاز را تا 75 درصد کاهش می دهد.

سرخ کن به اصطلاح دوقلو نینجا مدل af400  فضای پخت و پز عظیم 9.5 لیتری را فراهم می کند که بین دو کشو تقسیم می شود. هر محفظه را می توان به صورت جداگانه کنترل کرد، یا می توانید برای پخت مقدار بیشتری از یک مورد، آن را دوبرابر کنید،این انتخاب عالی است.

مدل جدید بر پایه AF300UK قبلی ساخته شده است و ظرفیت 9.5 لیتری / 10 لیتری بیشتری را ارائه می دهد که آن را به گزینه ای ایده آل برای خانه های بزرگتر یا سرگرمی تبدیل می کند. این مدل علاوه بر اینکه به شما اجازه می‌دهد غذاها را در جریان هوای داغ سرخ کنید، می‌تواند برشته، پخت، آبگیری و گرم کردن مجدد شود. حتی حالتی وجود دارد که به طور خاص برای حلقه های پیاز خرد شده، مرغ ذرت بو داده و سایر غذاهای منجمد که به طور سنتی سرخ می شوند طراحی شده است.

در واقع، این مدل تمام ویژگی های عالی مدل سال گذشته را تنها با ظرفیت کل 9.5 لیتر ارائه می دهد. برای خانواده‌های بزرگ‌تر یا صرفاً برای پختن اقلام بزرگ‌تر، این سرخ‌کن عالی است – به شرطی که فضای لازم برای نگهداری آن را داشته باشید.

طراحی و ویژگی ها سرخ کن نینجا مدل AF400

بررسی کامل سرخ کن نینجا مدل AF400U

 • سرخ کن بدون روغن بزرگ با کشوهایی با ظرفیت زیاد
 • کنترل هوشمندانه پخت و پز
 • حالت های پخت متنوع

نمی توان از این واقعیت عبور کرد که سرخ کن بدون روغن دو قلو Ninja Foodi MAX AF400UK یک هیولا از یک مدل است. با ابعاد  ارتفاع 41 سانتی و عمق 32 سانتی و وزن 8.8 کیلوگرم، به فضای مناسبی برای نگهداری آن نیاز دارید.

البته مزیت اندازه آن ظرفیت است. در مجموع، این سرخ کن 9.5 لیتر فضا دارد که به طور مساوی بین دو کشو 4.75 لیتری خود تقسیم می شود. این تقریباً یک لیتر فضای اضافی در هر کشو نسبت به مدل کوچکتر خود AF300UK است.

به گفته نینجا، این فضای کافی برای 1.4 کیلوگرم چیپس در هر طرف یا حتی یک مرغ 2 کیلوگرمی است. کشوها نسبتاً باریک هستند، بنابراین اندازه کلی مرغ شما، به جای وزن خالص، تعیین می کند که آیا در آن جا می شود یا خیر.

همانند مدل قدیمی تر، AF400UK برای گزینه های پخت و پز عالی است. هر کشو را می توان به صورت جداگانه کنترل کرد، با انتخاب حداکثر ترد (حرارت 240 درجه سانتیگراد برای ترد کردن چیپس، به عنوان مثال)، سرخ کردن با هوا، برشته کردن، پخت، آبگیری (خشک کردن سبزیجات) و گرم کردن مجدد. می توانید دما را برای هر حالت کنترل کنید و زمان پخت را انتخاب کنید.

بررسی کامل سرخ کن نینجا مدل AF400U

اگر می خواهید از دو کشو با هم استفاده کنید، می توانید از دو حالت انتخاب کنید: Match و Sync. Match تنظیمات یکسانی را برای هر دو کشو اعمال می‌کند و به شما امکان می‌دهد قسمت‌ها را دو برابر کنید. همگام‌سازی تنظیمات فردی را امکان‌پذیر می‌کند، اما AF400UK تضمین می‌کند که هر دو کشو پخت و پز را همزمان انجام می‌دهند.

اگر در اواسط پخت غذا را تکان دهید، بهترین حالت را در سرخ‌کن‌می‌پزد که نتیجه آن یکنواختی است. در بسیاری از مدل‌ها، برای انجام این کار باید یک جفت دستکش فر بیرون بیاورید. AF400UK با قرار دادن دستگیره در قسمت بیرونی کشوهای خود این کار را ساده می کند. یکی را بیرون بکشید و سرخ‌کن متوقف می‌شود (هر دو کشو در حالت همگام‌سازی یا مطابقت متوقف می‌شوند)، بنابراین می‌توانید آن را تکان دهید و دوباره وارد کنید.

نینجا یک کتاب آشپزی مفید را ارائه می دهد که زمان پخت سختی را برای مواد خام و منجمد به همراه چند دستور العمل برای شروع ارائه می دهد. به عنوان یک راهنمای تقریبی، من معمولاً زمان پخت در سرخ کن نینجا af400  ذکر شده در اقلام را حدود 20٪ کاهش می دهم

همه چیز اقلام را می توان پس از اتمام کار در ماشین ظرفشویی تمیز کرد، به این معنی که زحمت تمیز کردن کمتری وجود دارد.

کارایی سرخ کن نینجا مدل AF400

بررسی کامل سرخ کن نینجا مدل AF400U

 • به طور کامل غذا را می پزد
 • فضای کشو به این معنی است که اقلام ترد پخته میشوند.
 • Max Crisp به تقویت حفظ مواد غذایی منجمد کمک می کند.

من با پختن مقداری چیپس در سرخ کن نینجا مدل AF400 با دمای 200 درجه سانتیگراد شروع کردم. اگرچه در طول پخت و پز مجبور شدم محتویات کشو را دو یا سه بار تکان دهم، اما این تعاملی است که AF400UK به آن نیاز دارد.

در پایان زمان پخت، چیپس‌های من کاملاً پخته شدند – به طور یکنواخت ترد، بدون هیچ نشانه‌ای از سوختن یا پختن بیش از حد.

برای همراهی چیپس، مقداری سوسیس پختم. با استفاده از روغن اسپری برای ایجاد چربی پوششی سبک، آنها را در AF400UK در دمای 180 درجه سانتیگراد با تایمر 20 درصد نسبت به دستورالعمل پخت کاهش دادم. بعد از گذشت زمان، سوسیس ها کاملاً پخته شدند: ترد و به طور یکنواخت برشته شده بودند.

برای ارائه عملکرد Max Crisp، من از آن برای پختن مواد منجمد استفاده کردم – که اغلب از یک فر معمولی کمی خیس بیرون می‌آید. اگرچه قرار است حدود 20 دقیقه در فر بپزند، اما به دلیل دمای بالای 240 درجه سانتی گراد، زمان پخت را روی 11 دقیقه تنظیم کردم.

در پایان زمان پخت، فوق العاده ترد بودند، در عین حال به طور یکنواخت پخته شده بودند و از داخل همچنان پف دار بودند. این یک پیشرفت بزرگ نسبت به پختن آنها در فر است.

گرم کردن مجدد مواد غذایی در سرخ کن نینجا مدل AF400  نیز بسیار عالی عمل می کند، به خصوص برای پیتزا.

بررسی کامل سرخ کن نینجا مدل AF400U

وقتی صحبت از تهیه غذاهای ترد می شود، نینجا فودی مکس عالی است. سیب زمینی سرخ شده خانگی و سیب زمینی سرخ شده با استیک یخ زده هر دو کاملاً پخته شده بودند، با بیرونی ترد و ترد و داخل آن سیب زمینی نرم و کرکی. در همین حال، بال های مرغ دارای پوستی ترد و طلایی بود در حالی که گوشت آن آبدار و لطیف باقی می ماند.

با این حال، سرخ کن بدون روغن  به ویژه در برشته  شدن یکنواخت سیب زمینی سرخ کرده موثر نبود. ما از درجه حرارت و مدت زمان پخت پیشنهادی در کتابچه ارائه شده با نینجا فودی پیروی کردیم، اما متوجه شدیم که سیب زمینی سرخ شده با استیک پخته شده از نظر رنگ ثابت نیستند، برخی رنگ پریده به نظر می رسند در حالی که برخی دیگر تقریباً در لبه های آن سوخته بودند. ما فقط یک بار غذا را تکان دادیم تا مطمئن شویم که می توانیم نتایج را با سایر سرخ کن های با جریان هوای داغ  که آزمایش کرده ایم مقایسه کنیم. با این حال، نینجا توصیه می کند محتویات سبدهای سرخ کن را چندین بار در طول پخت تکان دهید. متأسفانه سرخ کن هوا فاقد یادآوری برای تکان دادن است .

ما تحت تاثیر ویژگی Sync قرار گرفتیم که به شما امکان می‌دهد دو غذای مختلف را با حالت‌های پخت، دما، و مدت زمان متفاوت بپزید تا همزمان آماده شوند. همچنین، می‌توانید یک منطقه را با حالت پخت، دما و مدت زمان تنظیم کنید، و دکمه Match را فشار دهید تا تنظیمات در هر دو منطقه تکرار شود، و دوباره با کنترل‌ها دست و پنجه نرم کنید.

در سرخ کن نینجا مدل  AF400  برای مثال، برای بال‌های مرغ، کتابچه راهنمای دستورالعمل پیشنهاد می‌کند که هر بال را با روغن لیسک بزنید، در حالی که سرخ‌کن‌های مانند Instant Vortex Plus هنگام پختن بال‌های مرغ اصلاً به روغن نیاز ندارند. به طور مشابه، 500 گرم / 1.1 کیلوگرم سیب زمینی سرخ شده خانگی به 1 قاشق غذاخوری روغن نیاز دارد. به این ترتیب، کسانی که به دنبال این هستند که کالری دریافتی خود را تا حد ممکن کم نگه دارند، ممکن است این موضوع را درک نکنند.

در حین پخت و پز، Ninja Foodi Max 60.7db را برای نویز در دسی بل متر ما ثبت کرد که معادل زمزمه ملایم یخچال است.

سرخ کن نینجا مدل AF400 بخر اگر …

 • شما می خواهید غذاهای مختلف را همزمان بپزید

دو محفظه مجزا و قابلیت همگام‌سازی زمان‌های پخت به‌گونه‌ای که هر دو به طور همزمان کامل شوند، سرخ‌کن دو محفظه ای یا دوقلو Ninja Foodi Max را برای کسانی که به‌طور مرتب انواع مختلف غذاها را در سرخ‌کن بادی طبخ می‌کنند، ایده‌آل می‌کند.

 • شما می خواهید به مقدار زیاد بپزید

این سرخ کن با ظرفیت 9.5 لیتر / 10 لیتر، برای افرادی که چندین نفر برای تغذیه دارند یا می خواهند دسته ای آشپزی کنند، ایده آل است.

 • شما غذاهای یخ زده زیادی میپزید

ویژگی Max Crisp برای کسانی که به طور منظم غذاهای منجمد می پزند – مانند پیاز حلقه شده یا مرغ پاپ کورن – که معمولاً به جای پختن در فر، سرخ شده هستند، ایده آل است.

سرخ کن نینجا مدل AF400 را نخرید اگر …

 • شما در بودجه محدود هستید

سرخ کن Ninja Foodi Max Dual Zone Air Fryer AF400UK با قیمتیبین 15 تا 17 میلیون تومان ، یکی از گران ترین سرخ کن های است که ما بررسی کرده ایم، و برای خریدارانی  که بودجه کمی دارند مناسب نیست.

 • جا کم دارید

محفظه دوگانه و ظرفیت زیاد AF400UK به این معنی است که دستگاه بزرگی است. این نیز سنگین است، وزن آن 8.8 کیلوگرم است، که به این معنی است که به جای اینکه آن را در کابینت نگه دارید، باید فضای دائمی برای آن روی میز ایجاد کنید.

سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×