سبک زندگی

راهنمای طراحی داخلی در خانه

اگر به ایده های خانه علاقه دارید، اما مطمئن نیستید که چگونه اتاق های خود را تغییر دهید، من اینجا به شما کمک میکنم

 

همه ظاهرهای عالی با تصاویر زیبا و الهام‌بخش شروع می‌شوند، سپس یک تابلو با روحی تازه برای پروژه خود بسازید. تمام ایده‌هایی را که برای اجرای پروژه‌های طراحی داخلی خود به سبک طراحی داخلی نیاز دارید را اینجا بخوانید.

اصول طراحی داخلی چیست؟

Best Home Interior Designers Bangalore | FabModula

اصول اولیه طراحی داخلی، لایه‌ای از دکوراسیون در فضای داخلی یک ساختمان، خواه مسکونی یا تجاری است.

تمام هدف طراحی داخلی ایجاد اتاق یا اتاق هایی است که پاسخگوی نیازهای افراد ساکن در آنها باشد و در عین حال شخصیت آنها را با طراحی، فضا و عملکرد خوب منعکس کند.یک طراحی داخلی خوب برنامه ریزی شده نه تنها زیبا به نظر می رسد بلکه باید کیفیت زندگی شما را نیز بهبود بخشد.

طراحی داخلی یک فرآیند پیچیده و بسیار شخصی است، با این حال چند کار کلیدی وجود دارد که می توانید برای شروع انجام دهید.

ابتدا، شما باید در مورد یک طرح داخلی مورد نظرتان تصمیم بگیرید. این می تونه از چیزهای زیادی الهام گرفته بشه- یک پالت رنگ خاص که در یک اثر هنری استفاده می شود، یک آیتم از مبلمان مربوط به یک دوره خاص که شما به طور خاص دوست دارید، یا می توانید با ایجاد یک مودبورد مجازی در Pinterest از ابتدا شروع کنید. اما سیمز هیلدیچ(راح) توصیه می کند، هنگامی که طرح و سبک رنگ مورد نظر خود را مشخص کردید، می توانید از آن برای  بقیه طرح های خود استفاده کنید.

“این در مورد ایجاد یک فضا مانند خانه و تامین خواسته ها و نیازهای مردمی است که در آنجا زندگی می کنند، و اطمینان از اینکه فضا برای زندگی روزمره کاربردی و کاملا کاربردی است.” Emma Deterding، بنیانگذار و مدیر خلاق Kelling Designs توضیح می دهد که هنگامی که موارد عملی برآورده شد، باید اطمینان حاصل کنید که اتاق زیبا به نظر می رسد و مطابق با سلیقه کسانی که در آنجا زندگی می کنند طراحی شده است.

برای کمک به تعیین پالت خود، تصاویر را از مجلات یا آنلاین به عنوان تابلوی خلق و خوی جمع آوری کنید. لزومی ندارد که آنها تصاویر داخلی باشند  صحنه هایی از طبیعت، مجلات مد و سفر می توانند الهام بخش طرح برای طراحی داخلی شما باشند. هنگامی که تصاویر خود را جمع آوری کردید، یاد بگیرید که چگونه یک مود بورد بسازید تا طراحی خود را اجرا کنید.

چگونه سبک دکوراسیون خود را بشناسم؟

Interior Design Basics: 5 Interior Desig|Articles

Emma Deterding توصیه می کند: «سبک دکوراسیون شما چیزی است که به مرور زمان به دست می آید، اما همچنین چیزی است که با ورود به مراحل مختلف زندگی خود تکامل می یابد.

به عنوان مثال، به عنوان یک رنگ تک‌تون، ممکن است بخواهید فضای داخلی با طراحی بیشتری داشته باشید، در حالی که وقتی بچه دارید، موارد کاربردی بیشتری وجود دارد که باید رعایت شود تا اطمینان حاصل شود که خانه شما به طور کامل برای همه افرادی که از آن استفاده می‌کنند، عمل می‌کند.

برای من شخصاً، سبک دکوراسیون به استفاده از رنگ و طرح و در عین حال ترکیب عتیقه‌ها با قطعات جدید است. این چیزی است که در طول سال ها ظاهر شده است زیرا من در معرض رویدادهای بیشتری قرار می گیرم و در تجربه و سن رشد می کنم. با گذشت زمان تکامل یافته است.

در نهایت، سبک دکوراسیون شما باید بازتابی از شخصیت شما باشد و خانه شما باید پر از چیزهایی باشد که دوست دارید باعث می شود احساس امنیت، راحتی و در خانه بودن داشته باشید.

به گفته کالین وانگ، مدیر خلاق توسعه Direct: “شما باید رنگ هایی را انتخاب کنید که به شدت به سمت آنها جذب شده اید و تا زمانی که به یاد داشته باشید به ان رنگ ها جذب بوده اید.” هر کس رنگی دارد که با آن ارتباط دارد و این باید مبنای انتخاب شما باشد. فضا متعلق به شماست و باید آن را به گونه ای تمام کنید که روحیه شما را بهتر کند.

چگونه طراحی داخلی خانه را شروع کنم؟

Grey Modern Industrial Apartment Interiors

اِما دتردینگ(طراح) توضیح می‌دهد: «به‌عنوان یک طراح داخلی، همیشه از مشتریان می‌پرسم که برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کنند، و سپس سعی می‌کنم افکار و تجربیاتم را با آن‌ها تطبیق دهم و به اشتراک بگذارم تا بتوانند از فرآیند طراحی بهینه را ببرند.»

طراحی دکوراسیون داخلی خود در خانه نیز به همین صورت است – همیشه به هدفی که می‌خواهید به آن برسید فکر کنید، چه کسی از اتاق استفاده می‌کند و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فضاها نیازهای طراحی شما را برآورده می‌کنند در حالی که کاملاً کاربردی هستند. ‘

به گفته سیمز هیلدیچ(طراح): هنگامی که موضوعی را شناسایی کردید که با شما صحبت می کند، می توانید شروع به انتخاب پارچه، دیوارپوش و مبلمان برای فضای داخلی خود کنید.

با سفارش نمونه شروع کنید و آنها را روی زمین یا میز آشپزخانه قرار دهید تا بتوانید آنها را در کنار یکدیگر ببینید. این به شما یک تایید بصری خوبی می دهد که آیا می خواهید ادامه دهید و این موارد را سفارش دهید.

بهترین سبک های طراحی داخلی چیست؟

بسیاری از سبک های داخلی مختلف وجود دارد که در هنگام برنامه ریزی و طراحی خانه شما ارزش توجه دارند.آزمایش کنید و از الهام گرفتن از سبک های مختلف برای ایجاد فضایی که برای شما معنی دارد نترسید.

فضای داخلی مدرن

The Basics of Decorating in Contemporary Style

معماری معاصر می تواند در عین حال که کاملاً با محیط خود هماهنگ است، یک سبک ایجاد کند. موفقیت در گرو استفاده از مواد مناسب و انتخاب طرحی براق است که منجر به ترکیبی موثر از قدیمی و جدید می شود.

دقت کنید که کمتر، بیشتر است، بنابراین مراقب باشید که بیش از حد طراحی نکنید. همچنین به خاطر داشته باشید که طرح‌های بسیار مدرن گاهی اوقات می‌توانند واضح و صنعتی به نظر برسند، بنابراین با معرفی گرما با نور لایه‌ای فراوان و مبلمان طرح دار برای افزایش علاقه، این را متعادل کنید.

وقتی نوبت به ایجاد چیزی مدرن می شود، با طرح ها بازی کنید. شیشه براق و مسطح در برابر سنگ های خشن فوق العاده به نظر می رسد، در حالی که فولاد، به ندرت استفاده می شود، کنتراست براق و مدرن ایجاد می کند.

دکوراسیون داخلی سنتی

7 Classic Home Decor Elements Every Traditional House Should Have | Architectural Digest

یک طرح داخلی سنتی در آزمون زمان مقاومت خواهد کرد و تغییرات زیادی در دسترس است تا بتوانید ظاهر خود را مطابق با دوره های قبلی و سلیقه شخصی خود تنظیم کنید.

انتخاب خطوط تمیز کلاسیک به معنای پرهیز کامل از جزئیات نیست. با نگه داشتن لوازم قدیمی و لوازم مدرن در پالت رنگی خنثی و انتخاب طرح های ساده، مبلمان سنتی می تواند تزیینی در اطراف درها و کشوها به خود بگیرد و همچنان تازه و امروزی به نظر برسد.

وقتی نوبت به طراحی یک طرح سنتی می رسد، قرنیز و ازاره ها می توانند حس یک خانه کلاسیک را تغییر دهند.

فضای داخلی سقف کشان

Traditional English Country House Interiors - Lux Magazine

در حالی که طرح های داخلی می آیند و می روند، محبوبیت ظاهر “سقف کلاسیک” هرگز کاهش نیافته است. راز جذابیت بی وقفه خانه روستایی در جذابیت ساده و راحتی آرام آن نهفته است. هیچ ادعایی وجود ندارد، فقط یک فضای شاداب که باعث می شود همه احساس کنند در خانه هستند.

این ظاهر برای خانه دوره‌ای مملو از ویژگی‌های شخصیتی ایده‌آل است، اما به همان اندازه می‌توان آن را در خانه‌های مدرن‌تر با افزودن مبلمان سنتی بازسازی کرد، – بازوهای پیمایشی و پشت دکمه‌ها را در نظر بگیرید – یک پالت الهام‌گرفته از طبیعت و برخی ویژگی‌های روستایی که در سرتاسر آن پراکنده شده‌اند. نقوش گیاهان و جانوران ، مانند  آهو، پرندگان و برگ‌ها راه آسانی برای افزودن جذابیت هستند و کل ظاهر باید جذابیتی آرام و بی‌پرده را به خود جلب کند.

فضای داخلی اسکاندیناوی

Scandinavian Interior Design: What is Scandinavian Style & 10 Amazing Examples

طراحی اسکاندیناوی به چند دلیل متمایز است: فضاهای جدا شده، شلوغ، نامرتب و ترکیبی برنده از فرم و عملکرد، فضای داخلی زیبایی شناختی و در عین حال کاربردی را ایجاد می کند.

هدف اصلی طراحی اسکاندیناوی بهبود زندگی روزمره است. بنابراین، مبلمان نه تنها در مورد ظرافت شیک، بلکه در مورد عملکرد نیز هستند – باید در خدمت هدف باشند و در آزمون زمان مقاومت کنند.

چند تکه مبلمان کلیدی را در هر اتاق انتخاب کنید که زیبا به نظر می رسند، اما به سختی ترکیب میشوند، همراه با چند لوازم جانبی، یراق آلات یا مبلمان نرم که با دقت انتخاب شده اند تا اتاق را به هم گره بزنید.

فضای داخلی خانه های مزرعه مدرن (مطبخی)

3 Brilliant Home Design Ideas from the Cutest Modern Farmhouses | Architectural Digest

ظاهر خانه‌های مزرعه‌ای مدرن، برداشتی معاصر از سبک روستایی است، بنابراین همه چیز به گونه‌ای طراحی شده است که مطمئن شوید همه چیزهایی را که برای ادامه زندگی مدرن نیاز دارید، فقط با ظاهر خانه‌ای در اختیار دارید.

سبک خانه‌های مزرعه‌ای مدرن همچنین تاریخ را به یاد آورد و ما را به یاد زمان‌های ساده‌تر می‌اندازد، بدون اینکه ما را مجبور کند که از هیچ یک از عناصر سبک زندگی معاصری که به آن عادت داریم دست برداریم.

فضای داخلی مینیمالیستی

سبک مینیمال و طراحی دکوراسیون خانه به سبک مینیمالیسم | سازوکار

مینیمالیسم به معنای مبلمان براق با حال و هوای براق و نیمه قرن بود. اکنون، با ترکیبی از طراحی اسکاندیناویایی و ژاپنی، گرم‌تر و خاکی‌تر است.

با کار کردن در نورهای خیزران، گلدان هایی به سبک صنعتگر، فرش پشمی درشت و مبلمان از چوب خام روستایی، از یک طرح کاملاً سفید استفاده کنید. رنگ به شکل رنگ های خنثی با الهام از رنگ های طبیعی خاکی – قهوه ای، کاراملی و سینای گرد و غباری می آید. دیواری هنری برای باز و شفاف نگه داشتن فضای کف.

فضای داخلی ماکسیمالیست

Maximalism and the beauty of chaos | imm cologne magazine | imm cologne

گرایش ماکسیمالیستی همه چیز در مورد پذیرش افراط و تفریط است. بیشتر ممکن است زیاد به نظر برشد، اما روند فعلی برای حداکثر گرایی مساوی با آشفتگی نیست.

فضای خود را به‌عنوان غار گنجینه علاءالدین در نظر بگیرید که هر یک از آیتم‌های نمایش داده شده حتی جذاب‌تر از قبل هستند.

کلید این ظاهر، تزئین با رنگ های زنده، قطعات مجلل و الگوهای لوکس است. روی ظاهری مجلل سرمایه گذاری کنید که در باشکوه ترین کاخ ها نامناسب به نظر نمی رسد.

فضای داخلی قدیمی

Retromania

لوازم ارتقا یافته و یکپارچه سازی با سیستم عامل همه جای خود را در یک طرح قدیمی دارند. نکته کلیدی، ارجاع به ظاهر به جای بازتولید برده‌آمیز آن است، با استفاده از رنگ‌های قوی، لوازم مورد علاقه و رویکرد کمتر بیشتر برای طرحی پر جنب و جوش و منسجم.

به رنگ‌های قوی فکر کنید و در نظر داشته باشید که حداقل به یک مورد نیاز دارید که هر دو رنگ را داشته باشد تا عنصر پیوند دهنده باشد. این می تواند یک پارچه روی صندلی راحتی یا کوسن باشد. یک اثر هنری یا یک فرش . تا زمانی که یک آیتم تزئینی رنگ های پررنگ را به هم پیوند دهد، فضای داخلی شما با هم ترکیب می شود.

برای الهام گرفتن، به طراحی حرکات دوران، مانند باهاوس که می‌توانید از میان رنگ‌های اصلی مانند آبی و زرد خردلی، یا بنفش اسطوخودوس و نارنجی گوجه‌ای انتخاب کنید، نگاه کنید. رنگ‌ها باید پررنگ باشند، اما روشن نباشند، بنابراین رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به عقب برگردند تا لحن معتبرتری به آن‌ها بدهید.

فضای داخلی صنعتی

How to Achieve Industrial Interior Design - Build Magazine

فضای داخلی احیا شده یا به سبک صنعتی ظاهری پرطرفدار باقی می‌ماند: به طرحی عمق می‌بخشد، ساختمان‌های دوره‌ای مانند انبارها و انبارها و همچنین ساختمان‌های جدید را تکمیل می‌کند و به سبک روستایی نیز یک لبه به‌روز می‌افزاید. اما در صورت استفاده بیش از حد می تواند ظاهری سرد ایجاد کند.

راز این است که عناصر صنعتی را با اثاثیه نرم تر ترکیب کنید تا طرحی راحت و راحت داشته باشید. از مخلوط کردن آن با چوب تیره خودداری کنید. در عوض، دیوارهای خلوت و کارهای چوبی همراه با پاشیدن رنگ گاه به گاه را انتخاب کنید. این یک بیانیه قوی است، بنابراین به یک موضوع پایبند باشید  بهتر است از ترکیب عناصر صنعتی با الگوی چینی یا پررنگ اجتناب کنید – در عوض خطوط براق را برای تکمیل ظاهر انتخاب کنید.

فضای داخلی کهنه

How to Decorate Old Houses, According to an Interior Designer

این روند بی انتها مظهر ظرافت محو شده و حس تجمل نشده است. برای ایجاد احساس تجملات فرسوده از ابتدا، خریدهای جدید را با خریدهای بازار قدیمی ترکیب کنید. به دنبال لوازم تزئینی مانند لوسترها و آینه هایی باشید که به طور کامل بازسازی نشده اند، اما با شخصیت قدیمی شده اند، و مبلمان و منسوجاتی را انتخاب کنید که احساس می کنید در آن زندگی می کنید. رنگ‌های خرد شده، پارچه‌های رنگ و رو رفته و لک‌ها همگی به جذابیت آن می‌افزایند.

به دنبال سیلوئت های منحنی و شکوفه های تزئینی در قطعاتی مانند صندلی های پارچه ای یا حصیری، تخت های روکش دار و کابینت های روی پاهای زیبا باشید.

رنگ‌آمیزی‌های قدیمی چه عتیقه و چه ساخته شده‌اند، رنگ‌های پریشان جذابیت قدیمی را به مبلمان، چوب‌ها و لوازم جانبی می‌افزایند که به جذابیت ناقص این روند کمک می‌کند.

فضای داخلی مدرن روستایی

What is country interior design style? | Tarkett

این ظاهر برای افراد خوشایند است و برای هر کسی که به راحتی خانه مدرن خود علاقه دارد اما می‌خواهد برخی از جزئیات شخصیت را به فضای زندگی خود نیز وارد کند جذاب است. در خانه‌هایی که قبلاً دارای ویژگی‌های جالبی هستند، مانند تیرهای در معرض، تخته‌های کف اصلی یا دیوارهای پانل‌شده، ایده‌آل کار می‌کند، اما می‌توان به همان اندازه با تعادل در نظر گرفته شده از قطعات قدیمی و جدید که در هماهنگی با هم کار می‌کنند، دوباره ایجاد کرد.

نتیجه کلی خانه ای است که بیشتر با محیط خود ترکیب می شود و می تواند به طور طبیعی در محیط اطراف خود نفس بکشد. این یک رویکرد محبوب برای ساخت‌های جدید است، زیرا ظاهری ارگانیک، فرسوده و نه چندان جدید ایجاد می‌کند. با این حال خواص موجود نیز می توانند از این زیبایی شناسی بهره مند شوند. می توان آن را به سادگی نمایان ساختن کیفیت ساختمان اصلی با برداشتن پوشش ها به دست آورد تا آجرکاری، تیرچه های چوبی یا طبقات اصلی نمایان شود. سپس این عناصر را می توان با اتصالات چوبی اصلاح شده یا تصفیه نشده تکمیل کرد.

فضای داخلی قدیمی

Amanda Austin

این روند به ظاهر سنتی یکپارچه سازی با یک بازسازی معاصر با پالت رنگی تر، چوب های سبک تر و قطعات کاربردی و کاربردی طراحی شده برای زندگی مدرن می دهد.

سیلوئت‌های ساده با لمس‌های بی‌نظیر مواجه می‌شوند و با الگوها و لوازم جانبی نشانه‌گذاری می‌شوند که به دوران یکپارچه سازی شاره می‌کند.

این ظاهر در خانه‌های جدید و با پلان باز به خوبی کار می‌کند، که یک بوم خالی برای آزمایش با رنگ‌ها و چیدمان‌ها فراهم می‌کند.

چه زمانی باید یک طراح داخلی استخدام  و یا با آن مشورت کرد؟

چه در حال خرید یا ساختن یک خانه جدید باشید، چه در حال برنامه ریزی یک تغییر ساختاری بزرگ در خانه خود باشید یا صرفاً بخواهید فضای موجود خود را بازسازی یا بازسازی کنید، یک طراح داخلی می تواند به شما کمک کند تا ایده های خود را زنده کنید.

فرآیند طراحی داخلی یک فرآیند پیچیده است که شامل دانش صنعت ساخت و ساز و هنرهای خلاقانه است. بسته به پروژه، یک طراح داخلی باید خلاصه شما را تفسیر کند، مشکلات احتمالی را شناسایی کند، با هر گونه مقررات مربوطه مطابقت داشته باشد و در صورت لزوم بر کارها در محل نظارت کند.

 «من فکر می‌کنم همیشه در ابتدای هر پروژه طراحی باید یک طراح داخلی را درگیر کنید. آنها نه تنها می توانند پول شما را از انجام اشتباهات پرهزینه صرفه جویی کنند، بلکه مطمئن می شوند که طرح طراحی شما برای هدف مناسب است و اطمینان حاصل می کنند که کار مورد نظر را انجام می دهد. آنها عناصری را که ممکن است به آنها فکر نکنید را در نظر می گیرند و به خانه شما به شیوه ای عینی نگاه می کنند تا مطمئن شوند که بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت.

طراحان داخلی سال‌ها تجربه سخت به دست آمده را دارند، یاد می‌گیرند که کجا کار کنند و چه چیزی در هر موقعیتی خوب به نظر می‌رسد، پس چرا از این دانش و تخصص استفاده نمی‌کنید؟

سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×