راهنمای خرید

راهنمای جامع خرید یخچال فریزر

نکاتی که قبل از خرید یخچال و فریزر باید بدانید!

درب فرانسوی یا ساید بای ساید؟ دو درب یا تک درب؟ دوقلو یا بالا پایین؟ گزینه های بی پایانی در دسترس هستند و چند نکته که باید در هنگام خرید یک یخچال جدید در نظر بگیرید. شما باید به بودجه، فضای موجود در خانه و هزینه های جاری فکر کنید. و وقتی صحبت از ظرفیت(فوت) به میان می آید، باید واقع بین باشید. به طور جدی به این فکر کنید که یخچال شما چه مقدار مواد غذایی باید نگه دارد تا به درستی کل خانه را سرویس دهد. پیچیده به نظر می رسد، درست است؟ خوشبختانه، ما یک راهنمای جامع خرید یخچال را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم یخچالی را انتخاب کنید که برای شما و خانواده‌تان مناسب باشد.

انواع یخچال فریزر

مهم است که ویژگی های مختلف هر نوع یخچال فریزر را درک کنید، بنابراین می توانید هنگام خرید یخچال فریزر خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

یخچال فریزر درب فرانسوی(فرنچ دور)

راهنمای جامع خرید یخچال فریزر

یخچال فریزر درب فرانسوی(فرنچ دور) واحدهایی با ظرفیت بزرگ با طراحی چند درب هستند. اگرچه یخچال های یخچال فریزر درب فرانسوی(فرنچ دور) استاندارد نسبتاً پهن هستند (برخی مدل ها با ظرفیت بیش از 800 لیتر عرضه می شوند)، سبک های باریک برای کسانی که فضای محدودی دارند در بازار موجود هستند. این مدل ها جذابیت معاصر دارند. آنها برای اکثر آشپزخانه های مدرن مناسب هستند و با در نظر گرفتن زندگی خانوادگی طراحی شده اند.

برخی از یخچال فریزر درب فرانسوی(فرنچ دور) با فناوری هوشمند عرضه می‌شوند مدل‌هایی مانند سری Samsung Family Hub™، که می‌توانند به صورت بی‌سیم به تلفن هوشمند شما متصل شوند و به خانواده‌ها اجازه می‌دهند برنامه‌ها و فهرست‌های خرید را به اشتراک بگذارند. یک دوربین داخلی به شما امکان می دهد محتویات یخچال خود را هر زمان که بخواهید ببینید، بنابراین مدیریت مواد غذایی بسیار ساده تر است. این یخچال ها به عنوان یک سیستم سرگرمی نیز عمل می کنند. می توانید محتوای تلفن همراه را روی صفحه درب یخچال تماشا کنید و موسیقی مورد علاقه خود را در حین آشپزی پخش کنید.

یخچال ساید بای ساید

راهنمای جامع خرید یخچال فریزر

یخچال های ساید بای ساید دارای مجموعه ای از درهای دوتایی هستند که از وسط به بیرون باز می شوند. آنها مانند یخچال های سنتی فقط یک درب تک لولایی ندارند. این دستگاه ها برای خانواده های پرجمعیت عالی هستند و برخی از مدل ها تا 700 لیتر ظرفیت دارند.

یخچال فریزر دوقلو

راهنمای جامع خرید یخچال فریزر

یخچال های دوقلو دارای دوقسمت هستند که یک طرف یخچال و طرف دیگرفریزرمیباشد بصورت جداگانه و نچسبیده به یکدیگر. آنها یخچال های سنتی فقط یک درب تک لولایی هستند. این دستگاه ها برای خانواده های پرجمعیت عالی هستند و برخی از مدل ها تا 800 لیتر ظرفیت دارند.

یخچال فریزر بالا پایین

راهنمای جامع خرید یخچال فریزر

یخچال‌های دودرب بالا پایین هستند که یک بخش فریزر در بالا و یک محفظه یخچال جداگانه در زیر آن قرار دارد. از آنجایی که آنها معمولاً از مدل های فرنچ درب و ساید بای ساید باریک تر هستند، این یخچال ها یک گزینه عالی برای صرفه جویی در فضا برای خانه های کوچکتر واغلب مجردها هستند.

یخچال تک

راهنمای جامع خرید یخچال فریزر

یخچال های تک درب واحدهای یک درب با ظرفیت حداکثر 255 لیتر هستند. آنها دارای یک محفظه فریزر یکپارچه هستند و برای آشپزخانه های جمع و جورتر مناسب هستند.

ویژگی های یخچال فریزر که باید بدانید!

هنگام خرید یک یخچال فریزر جدید، مهم است که به این فکر کنید که آیا از ویژگی های اضافی بهره مند خواهید شد یا خیر. در اینجا برخی از رایج ترین موارد اضافی که احتمالاً پیدا خواهید کرد، آورده شده است:

ظرفیت یخچال فریزر

ظرفیت یخچال فریزر به لیتر است. هنگام نگاه کردن به مشخصات محصول، دو عبارت را مشاهده خواهید کرد: ظرفیت ناخالص و خالص.

ظرفیت ناخالص به کل ظرفیت، یعنی یخچال فریزر همراه با کارتن و یونولیت اشاره دارد. ظرفیت خالص حجم ذخیره سازی مواد غذایی دریخچال فریزر است. از آن برای نشان دادن مقدار محصولی که یک یخچال فریزر می تواند در خود نگه دارد استفاده می شود. یخچال فریزرهای ساید بای ساید سامسونگ و هیتاچی با فناوری SpaceMaxعرضه می شوند. دیوارها نازک‌تر هستند و فضای ذخیره‌سازی داخلی را به حداکثر می‌رسانند، بدون اینکه ابعاد خارجی یخچال فریزرافزایش یابد.

اندازه یخچال فریزر بسته به مدل متفاوت است. برای اطمینان از اینکه دستگاه شما در خانه شما جا می‌شود، اندازه‌های یخچالی را که به آن نگاه می‌کنید با فضای موجود بررسی کنید.

  • عرض و عمق منطقه ای را که می خواهید یخچال فریزر را در آن قرار دهید اندازه گیری کنید. اگر می خواهید آن را زیر پیشخوان قرار دهید، یا اگر سقف شما کم است، باید ارتفاع را نیز اندازه بگیرید.
  • به خاطر داشته باشید که فضای تهویه را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید یخچال فریزر شما پس از نصب بیش از حد گرم نمی شود.

رده مصرف انرژی

نسبت بهره وری انرژی (EER) یک یخچال نشان می دهد که چقدر کارآمد است. بر این اساس به یخچال ها امتیاز ستاره داده می شود. هرچه این رتبه بالاتر باشد، بازده انرژی بیشتری خواهد داشت. با بهبود عایق و کنترل دما، یخچال‌های مدرن به صرفه‌تر هستند.

نصب یخچال

خواه از یک نصب کننده حرفه ای کمک بگیرید یا خودتان یخچال جدید خود را نصب کنید، این چند نکته است که باید به خاطر بسپارید:

  • ساده ترین راه برای جابجایی یخچال قرار دادن دستگاه به صورت عمودی و محکم کردن آن با تسمه های متحرک یا طناب های بانجی است.
  • در برخی موارد، یخچال‌ها از طریق درهای استاندارد خانه جا نمی‌شوند، بنابراین هنگام حمل یخچال به آشپزخانه‌تان باید درب‌های یخچال را بازکنید. راهنمای کاربر خود را برای دستورالعمل های مربوط به حذف و جایگزینی آنها بررسی کنید.
  • قبل از وصل کردن و روشن کردن یخچال جدید، آن را به مدت 3 ساعت رها بگذارید. قبل از اینکه یخچال را با مواد غذایی پر کنید، باید بگذارید یک شبه یخچال ثابت بماند.

هر گونه نگرانی اضافی که در مورد نصب یخچال خود دارید باید در دفترچه راهنمای کاربر را بخوانید.

کلام آخر

یخچال و فریزر یکی از مهم ترین لوازم خانگی ما هستند. آنها در اشکال و اندازه‌های مختلف موجود هستند و دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های مختلف هستند – از دیزاین و یخ‌ساز تا مجموعه‌ای از رتبه‌بندی‌های مختلف انرژی.

این راهنمای آسان به دنبال همه چیزهایی است که برای انتخاب دستگاه مناسب، با بهترین قیمت، مطابق با نیازهای خانواده خود نیاز دارید.

برای یافتن یخچال‌هایی که بهترین و مفیدترین ویژگی‌ها را به نمایش می‌گذارند، به مجموعه «هومکیتو» نگاهی بیندازید.

سوالات متداول :
سوال
کدام نوع یخچال را انتخاب کنم؟
کدام نوع یخچال را انتخاب کنم؟ پاسخ به این بستگی به فضای موجود، عادات خرید شما و اینکه آیا از قبل فریزر دارید یا خیر، دارد. اگر فریزر دارید، پس یخچال بزرگ انتخابی عالی است.اگر فریزر ندارید، به سراغ یخچالی و فریزر بروید. این به شما امکان می دهد مقادیر از مواد غذایی منجمد را ذخیره کنید یا اقلام تازه را هنگامی که به تاریخ مصرف خود نزدیک می شوند منجمد کنید. سپس باید اندازه یخچال مورد نیاز خود را در نظر بگیرید که در زیر به همراه بودجه شما پاسخ داده شده است. هنگامی که این اطلاعات را در اختیار داشتید، می‌توانید یخچال‌های را به صورت آنلاین بررسی کنید یا از فروشگاه‌ها خرید کنید، جایی که یکی از همکاران ما طیف وسیعی از یخچال‌ها را با اندازه مناسب، با ویژگی‌های مناسب، در محدوده قیمت بهینه برای نیاز شما به شما نشان می‌دهد.
سوال
به چه اندازه یخچالی نیاز دارم؟
اینکه به چه اندازه یخچال نیاز دارید بستگی به اندازه خانواده، فضای ذخیره سازی و بودجه شما دارد. هرچه خانواده شما بزرگتر باشد، یخچال شما باید بزرگتر باشد. همچنین باید فضای موجود خود را اندازه گیری کنید. جنبه دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چند وقت یکبار خرید می کنید. آیا فروشگاه های بزرگ هفتگی را انجام می دهید که به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند؟ یا در راه بازگشت از محل کار روزانه مقادیر کمتری مصرف کنید که نیاز کمتری دارد؟ اندازه های مختلف یخچال متناسب با خانه، عادات خرید و خانواده شما وجود دارد. هنگامی که بدانید نیازهای خود چیست و چه بودجه ای دارید، تصمیم شما را بسیار واضح تر خواهد کرد. در زیر سبک های اصلی یخچال برای انتخاب آورده شده است. یخچال های زیر پیشخوان یخچال های زیر پیشخوان کوچک تر، جمع و جورتر هستند و همچنین می توانند دارای قابلیت ذخیره سازی انعطاف پذیر، خنک کننده سریع و یخ زدایی خودکار باشند. آنها یک همه کاره عالی هستند و در خانه های کوچکتر که فضا در آنها عالی است بهترین کار را دارند. یخچال های بزرگ مدل های بزرگ به شما امکان می دهند مواد غذایی تازه بیشتری را ذخیره کنید و اغلب دارای محفظه هایی برای نگهداری غذاهای مختلف مانند سبزیجات، گوشت و تخم مرغ هستند. و همچنین انواع مختلفی از ویژگی‌های کاربرپسند مانند Fast Chill و یخ‌زدایی خودکار را ارائه می‌دهند و می‌توان آن را با یک فریزر بزرگ برای ترکیب نهایی یخچال فریزر جفت کرد. یخچال های استاندارد یخچال‌های استاندارد اغلب دارای یک محفظه فریزر در خود برای نگهداری مقادیر کمی از کالاهای منجمد یا یخ هستند، که اگر نیاز به فریز کردن اقلام خاصی دارید یا به طور منظم مواد غذایی را منجمد نکنید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×