آموزش

طرز تهیه استیک گوشت در سرخ کن بدون روغن

هواپز

 

 

استیک با سرخ کن بدون روغن خوشمزه، لطیف و آبدار است. ناگفته نماند، این بهترین راه بدون سر و صدا برای درست کردن استیک نازک و یا ضخیم است. مهم نیست که استیک خود را دوست دارید خام ، نیک پزو یا تمام پخته باشد، این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه آن را به دلخواه خود در سرخ کن بدون روغن بپزید.

چرا عاشق پختن استیک در سرخ کن بدون روغن هستید?!

کنترل بیشتر پختن استیک در سرخ کن بدون روغن به شما امکان کنترل بیشتری بر دمای پخت استیک می دهد. این بدان معنی است که می توانید آن را به میزان پخت دلخواه خود بپزید، نیم پز ، آبدار و یا تمام پز.

لطیف و آبدار:

 هنگامی که به درستی پخته شود، استیک سرخ کن بدون روغن نرم و آبدار است. گرمای زیاد سرخ کن بدون روغن کمک می کند تا در قسمت بیرونی استیک خوب سرخ شود و در عین حال داخل آن را نرم نگه می دارد.

آشفتگی کمتر:

 پختن استیک در سرخ کن بدون روغن باعث ایجاد آشفتگی کمتری نسبت به پختن آن روی گریل یا اجاق گاز می شود. نیازی به نگرانی در مورد چرخاندن ( به اصلاح پشت و رو کردن) چندین بار استیک یا برخورد با چربی و پاشیدن نیست.

دسترسی و پخت راحت:

 گاهی اوقات هوس خوردن استیک به شما دست می دهد و نمی خواهید با دردسر پخت آن کنار بیایید. اینجاست که استیک با سرخ کن بدون روغن  وارد می شود! این روش سریع و آسان است، بنابراین می توانید استیک خود را در کمترین زمان تعمیر کنید.

مواد لازم برای تهیه استیک با سرخ کن بدون روغن

Air Fryer Steak Recipe

استیک:

می‌خواهید استیکی را انتخاب کنید که مقداری چربی در آن وجود دارد، مانند ریبی یا نوار. این به اطمینان از آبدار بودن و خوش طعم بودن استیک کمک می کند. اگر استیک شما خیلی کم چرب باشد، خطر خشک شدن آن بیشتر است.

روغن و یا کره:

 به مزه دار کردن استیک کمک می کند و بدون اینکه ابتدا گوشت گاو یا گوساله را سرخ کنید، روی آن خوب سرخ میشود.

نمک و فلفل و ادویه :

 یک برش گوشت با کیفیت بالا به چیزی جز نمک و فلفل نیاز ندارد تا طعم طبیعی خود را نشان دهد و آن را با ادویه ها و گیاهان دلخواه خود مزه دار کنید.(البته اگر دوست دارید)

طرز تهیه استیک در سرخ کن بدون روغن

صرف نظر از سطح مهارت شما در آشپزخانه، پختن استیک با سرخ کن بدون روغن آسان است. یکی از دلایلی که من عاشق آشپزی با سرخ کن بدون روغن هستم، سادگی آن است. در اینجا مراحل اولیه برای پخت استیک با سرخ کن بدون روغن آمده است

 1. استیک ها را آماده کنید.
 2. استیک ها را با دستمال کاغذی خشک کنید.
 3. استیک را با روغن زیتون آغشته کنید.
 4. هر دو طرف را به مقدار زیاد با نمک و فلفل مزه دار کنید.

5 Of The Best Paleo Steak Marinades

 

How-To Cook Bacon-Wrapped Sirloin Steaks | Hy-Vee

 

Air Fryer Beef Tenderloin - Air Frying Foodie

مراحل تهیه استیک گوشت در سرخ کن بدون روغن به شرح زیر است:

 1. با گرم کردن سرخ کن بدون روغن تا 400 درجه سانتیگراد شروع کنید.
 2. استیک چاشنی شده خود را در سبد سرخ کن بدون روغن قرار دهید و در آن را ببندید.
 3. استیک را حدود 12 تا 15 دقیقه بپزید و آن را تا نیمه مراحل پخت برگردانید. زمان پخت ممکن است متفاوت باشد، بسته به ضخامت استیک شما و اینکه چقدر می خواهید خوب پخته شود.
 4. وقتی زمان پخت تمام شد، دمای داخلی استیک را با دماسنج گوشت بررسی کنید تا مطمئن شوید که به میزان دلخواه شما پخته شده است. اگر اتیک آب دار دوست دارید، استیک را در دمای 125 درجه سانتیگراد طبخ کنید. اگر استیک نیم پز دوست دارید ، آن را بین دمای 135 تا 145 درجه سانتیگراد طبخ کنید. و اگر گوشت را بطور پخت کامل دوست دارید، آن را در دمای 160 درجه سانتیگراد طبخ کنید.
 5. بعد از اینکه استیک خود را از سرخ کن بیرون آوردید، اجازه دهید چند دقیقه صبر کنید و آن را برش دهید. این به آبدار و لطیف نگه داشتن استیک کمک می کند.

استیک سرخ شده خود را با سرو کنید و لذت ببرید!

نکاتی مهم برای پختن استیک در سرخ کن بدون روغن

Air Fryer Steak - Our Salty Kitchen

 1. استیک هایی با ضخامت یکنواخت انتخاب کنید. هنگامی که در حال بررسی گوشت هستید، مطمئن شوید که استیک هایی با ضخامت یکسان خریداری کنید. این به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که استیک شما به طور یکنواخت پخته می شود.
 2. سرخ کن بدون روغن را بیش از حد پر نکنید. اگر سعی کنید به طور همزمان مقدار زیادی استیک بپزید، دمای سرخ کن بدون روغن را پایین می آورد و باعث می شود استیک شما بیشتر طول بکشد تا پخته شود. برای بهترین نتیجه، یک یا دو تکه استیک را در یک زمان بپزید.
 3. اجازه دهید استیک شما قبل از پخت به دمای خارج یخچال برسد. این ممکن است یک مرحله غیر ضروری به نظر برسد، اما در واقع بسیار مهم است. اجازه دادن به استیک شما به دمای خارج از یخچال کمک می کند تا به طور یکنواخت تر پخته شود.
 4. استیک خود را برش دهید. نحوه برش استیک خود تفاوت زیادی در طعم آن دارد. هنگامی که استیک را برش می دهید، به نرم تر شدن آن کمک می کند.
 5. از دماسنج گوشت استفاده کنید. بهترین راه برای اطمینان از پخت کامل استیک استفاده از دماسنج گوشت است. اگر قبلاً ندارید، به شدت توصیه می‌کنم در یکی از آن‌ها تهیه کنید.

جایگزین ها و اضافات محبوب.

 1. استیک خود را با یک تکه کره چرب کنید. چربی = طعم. اضافه کردن یک تکه کره به استیک به طعم بیشتر آن کمک می کند.
 2. سعی کنید از چاشنی های مختلف استفاده کنید. اگر می خواهید همه چیز را تغییر دهید، سعی کنید از روغن یا چاشنی دیگری در استیک خود استفاده کنید. برخی از گزینه های خوب شامل رزماری، سیر یا آویشن هستند.
 3. با خانواده و یا دوستان مورد علاقه خود سرو کنید. استیک با سرخکن بدون روغن به خودی خود خوشمزه است، اما وقتی خوراکی های متفاوت سرو شود بهتر است. برخی از موارد مورد علاقه من عبارتند از سیب زمینی سوخاری، سبزیجات کبابی یا یک سالاد ساده.

چه چیزی را با استیک سرخ شده در سرخ کن بدون روغن سرو کنیم:

Steak recipes

 1. سیب زمینی سرخ شده با سرخ کن بدون روغن
 2. سبزیجات سرخ شده با سرخ کن بدون روغن
 3. لوبیا سبز سرخ شده با سرخ کن بدون روغن
 4. چیپس آواکادو
 5. ریزوتو خامه ای
 6. سالاد فتا
 7. کروتون ترد

نحوه نگهداری و گرم کردن مجدد استیک در سرخ کن بدون روغن

اگر از استیک باقی مانده است، آنها را در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید.

هنگامی که آماده گرم کردن مجدد استیک خود هستید، آن را برای چند دقیقه در سرخ کن بدون روغن قرار دهید تا کاملا گرم شود. همچنین می توانید آن را دوباره در فر یا روی اجاق گاز گرم کنید. به خاطر داشته باشید که گرم کردن مجدد باعث پختن داخل آن می شود. برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد، سعی کنید آن را فقط برای یک یا دو دقیقه گرم کنید چون بیش از این زمان خشک گوشت خشک میشود.

استیک پخته شده در یخچال چه مدت ماندگاری دارد؟

استیک پخته شده تا چهار روز در یخچال باقی می ماند. پس از آن، بهتر است آن را نخورید.

آیا راهنمایی برای پخت استیک گوشت با سرخ کن بدون روغن نیاز است؟
 1. قطعا! در اینجا چند نکته برای پخت استیک گوشت در سرخ کن بدون روغن آورده شده است:
 2. همیشه قبل از پخت و پز سرخ کن بدون روغن را از قبل گرم کنید تا از دمای ثابت پخت اطمینان حاصل کنید.
 3. از دماسنج گوشت برای بررسی دمای داخلی استیک خود استفاده کنید. این اطمینان حاصل می کند که پخته شدن استیک به سطح درستی انجام می شود.
 4. برای داشتن اتسکی ترد، می توانید استیک خود را قبل از چاشنی زدن به آرامی با روغن بپوشانید. این به ایجاد یک پوسته کاراملی روی استیک کمک می کند.
 5. سبد سرخ کن بدون روغن را با استیک های زیاد پر نکنید. این بر گردش هوا تأثیر می گذارد و می تواند منجر به پخت ناهموار شود.
 6. قبل از اینکه استیک را داخل آن برش دهید، چند دقیقه صبر کنید. این به حفظ آبدار بودن و طعم کمک می کند.
 7. اگر استیک ضخیم‌تری می‌پزید(آبدار)، می‌توانید آن را برای مدت کوتاه‌تری در سرخ کن بدون روغن بپزید و سپس آن را برای چند دقیقه در فر تمام قرار دهید.
 8. برای ایجاد طعم و مزه های مختلف، چاشنی ها و گیاهان مختلف را آزمایش کنید.
سوالات متداول در مورد پخت استیک با سرخ کن بدون روغن:
آیا می توانم استیک یخ زده را در سرخ کن بدون روغن بپزم؟

بله! می توانید استیک یخ زده را در سرخ کن بدون روغن بپزید. فقط دقت کنید که چند دقیقه به زمان پخت اضافه کنید. بسته به ضخامت استیک، می‌خواهید یک دور «ذوب یخ زدگی» را در سرخ کن بدون روغن سرخ‌کن هوا به مدت 3 تا 5 دقیقه انجام دهید. پس از ذوب شدن، آن را بردارید و مزه دار کنید و سپس به پخت ادامه دهید.

چگونه بفهمم پخت استیک من تمام شده است؟

بهترین راه برای اینکه بفهمید کیک استیک شما آماده شده است، استفاده از دماسنج گوشت است. وقتی استیک در دمای داخلی 135 درجهسانتیگراد  پخته شود، کمیاب محسوب می شود.

آیا می توانم به جای آن از فیله یا گوشت دیگری استفاده کنم؟

بله، اما به دلیل محتوای چربی متفاوت، می خواهید زمان پخت را تنظیم کنید. گوشت گاو دارای  (چربی) کمتری هستند، به این معنی که آنها سریعتر انواع گوشت دیگر پخته می شوند. من توصیه می کنم زمان پخت را چند دقیقه کاهش دهید.

تمام چیزی که وجود دارد همین است! همانطور که می بینید، استیک در سرخ کن بدون روغن به راحتی درست می شود و فقط به چند ماده ساده نیاز دارد. چه یک مبتدی یا حرفه ای در آشپزخانه باشید، این غذا مطمئناً یک موفقیت خواهد بود. دفعه بعد که در حال و هوای استیک هستید آن را امتحان کنید و به من بگویید که بعد از پخت آن را دوست داشتید یا نه !

عکس زیر میزان پخت استیک را نمایش میدهد:

اولی: کملا پخته بدون آب

دومی: پخته آبدار

سومی: نیم پز آبدار

چهارمی: خام (کاملا آبدار)

طرز تهیه استیک گوشت در سرخ کن بدون روغن

توجه کنید!

 • اطلاعات تغذیه ای ارائه شده یک تخمین است. بسته به روش پخت و مواد خاص استفاده شده متفاوت خواهد بود.
  تغذیه بسته به برش و اندازه استیک متفاوت است.
  نکته: استیک هایی با ضخامت یکنواخت انتخاب کنید تا زمان پخت و پخت یکنواختی داشته باشید
 • کالری: 633 کیلوکالری
 • کربوهیدرات: 0.2 گرم
 • پروتئین: 46 گرم
 • چربی: 50 گرم
 • چربی اشباع: 22 گرم
 • چربی اشباع نشده چندگانه: 3 گرم
 • چربی تک غیراشباع: 23 گرم
 • چربی ترانس: 0.5 گرم
 • کلسترول: 168 میلی گرم
 • سدیم :3 گرم
 • فیبر: 0.1 گرم
 • شکر: 0.01 گرم
 • ویتامین: A
 • کلسیم: 21 میلی گرم
 • آهن: 4 میلی گرم

نویسنده دستور العمل:

آرسی

دستور غذا نوشته در تاریخ:

1402/01/14

امیدوارم این نکات به شما کمک کند تا به یک استیک شگفت انگیز در سرخ کن بدون روغن خود برسید!

سوالات متداول :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×